Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő megtanulni angolul?

Mennyi idő megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Oké, sok mindentől függ. Ha úgy tetszik így kérdezem:

Azon a magyar emberek számára, akik

-felnőttként,

-nulláról kezdve,

-önállóan tanári segítség nélkül,

-megelőző nyelvtudás nélkül,

-nem nyelvzseniként, de nem is síkhülyeként,

-a beszéd és hallott szövegértésük szintje munkaerőpiacon eladható szintjével, sikeres B2 nyelvvizsgát tettek

-folyamatosan, napi egy óra tanulással

mennyi dő megtanulni?


2021. nov. 16. 11:33
A kérdező szavazást indított:
Kevesebb mint 500 óra
500-1000 óra
1000-1500 óra
1500-2000 óra
2000-2500 óra
2500-3000 óra
3000 óránál több
12 szavazat
 1/4 anonim válasza:
Hmmm én ugyan nem angolt, de oroszt tanultam 8 évig :Dd
2021. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Heti 2 angolórám (45 perc) volt általánosban 5 éven keresztül. Legyen mondjuk 40 hét az iskola évente. Ha heti fél óra házi feladatot beleszámolom, ez évi 80 óra. Így ez 400.


Utána középiskolában több volt, de első év után a középfokot le tudtam tenni. Szóval a sokszor hallott 500 óra helyes becslésnek tűnik. Természetesen hatékonyságtól függően lehet több-kevesebb.


Viszont itt volt tanári segítség végig, ráadásul értelmes tanáraim voltak, akik nem szartak bele, és felmérték a tudásszintünket és mindig ahhoz mérten adták az anyagot és feladatot.

2021. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Komolyan 3000+ óra eljutni B2 szintre? Az eddigi 9-ből 5-en szavaztak arra.
2021. nov. 16. 14:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Július végén kezdtem, nulláról. B1 felett vagyok jelenleg egy kevéssel, nagyjából március közepén-végén leszek B2 szinten.
2021. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!