Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az igaz, hogy az amerikaiak...

Az igaz, hogy az amerikaiak soha nem tanulnak kötelezően idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem tanulnak. Legalábbis a legtöbb helyen van kötelező nyelvoktatás. A legtöbben spanyolul tanulnak, lévén Dél-Amerika legtöbb országában az a hivatalos nyelv, és onnan érkeznek a legtöbben az Államokba.
2021. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ezt egy amerikai férfitől hallottam, aki előadást tartott nekünk idén. Ő Minnesota-ban él. Lehet hogy régebben ott tényleg nem volt kötelező neki? Bár mondjuk ő teljes bizonyossággal mondta, hogy most sem kötelező nyelvet tanulni, csak lehet annak aki akar.

2021. nov. 16. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is úgy rémlik, amerikai ismerőseimtől, hogy nem kötelező, vagy legalábbis nem veszik nagyon komolyan. Általában tanulgatnak egy kis spanyolt vagy franciát, de sose érnek el egy társalgási szintet. Ennyi elég nekik ahhoz, hogy belekóstoljanak: van az angolon kívül más nyelv is a világon. De végül aztán úgyis mindenkivel angolul fognak beszélni.
2021. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Mi Amerikában élünk. A spanyol kötelező nálunk, de ez államonként változhat. Nem igaz, hogy az amcsik nem beszélnek nyelveket. Legalábbis nem kéne általánosítani. Főleg egy olyan országban nem, ami sereghajtó az Unióban a nyelvtudást illetően (is).
2021. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

az biztos, h. ilyen téren baromi lusták, kényelmesek, sőt arrogánsak.

úgy vannak vele, angol a világnyelv, és minek fárasszák magukat.

2021. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden osztályban tanítják. Tehat nem ugy van mint nalunk hogy pl 3. osztálytól érettségiig van kötelező idegen nyelv.

Spanyolt szoktak tanulni de nem veszik komolyan. En talan 2 amerikaival találkoztam eddig akiről tudtam hogy beszel spanyolul de ok éltek is dél-amerikaban egy ideig.

Tanult emberek, orvosok, jogászok egy értelmes mondatot nem tudnak kinyögni spanyolul.

2021. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

USAban nincs olyan egységes tanterv mint Magyarországon, ezért államonként, sőt iskolánként más és más lehet a tananyag is, nem csak az hogy kell-e idegen nyelvet tanulni. Sőt, nagyon sokan magántanulók (homeschooling), emiatt is lehetnek olyan vallási fanatikus, vagy más elszeparált közösségek ott (pl Amish) akik teljesen külön világban élnek és se az evolúcióról, se más alap dolgokról nem is tudnak.


Nekünk fura, és bár egyértelmű hátrányai is vannak ennek a rendszernek (amit régóta próbálnak is megreformálni, egységes elemeket kötelezővé tenni), én mégis jónak tartom, hiszen így óriási diverzitás érhető el gondolkodásmódokban, ami egyértelműen növeli pl. a társadalmi összkreativitás. Arról nem beszélve hogy minél egységesebb, minél jobban központilag előírt az hogy mit és hogyan tanítanak a gyerekeknek, annál homogénebb lesz a társadalom, annál nehezebb lesz egyedi ötleteket produkálni, és annál irányíthatóbb, robotosabb lesz a nép (lásd Kína, Észak-Korea). A szigorú, központilag előírt oktatás ezért elsősorban a diktatúrák jellemzője.

2021. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!