Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek? A fiam harmadikos...

Mit tegyek? A fiam harmadikos és 2 éve kötelezően tanul németül. Most lehetőség van az angol nyelv tanulására mint szakkör. Mennyire befolyásolja a német tanulást? Árt vagy használ-e a németnek? Nem-e fogja keverni?

Figyelt kérdés
9 éves.

2012. szept. 11. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Egyelöre nem lenne jó, mert a német meg az angol sokban hasonló, és nem egyszerü különtartani ezeket egymástól.


Jobb lenne pár évet várni, mire a némettel már jobban boldogul - legalább is tud beszélni meg irni rendesen, és csak utána kezdeni másik nyelvet.

2012. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell szerintem most leterhelni hacsak neki éppen nincs kedve hozzá és nem szeretné csinálni.

Az angol könnyű, ha a német megy neki az angolt fele ha nem negyed annyi idő alatt el fogja sajátítani.

2012. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha erre később is lehetőség lesz, akkor én várnék míg felsős nem lesz. Még akkor is, ha jól megy neki a német, nem kéne megzavarni.
2012. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig nem hagynám ki a lehetőséget.

Ha a gyereknek kedve van az angol nyelv tanulására, akkor legalábbis megpróbálnám. Bármikor abbahagyhatja. Ha azt veszed észre, hogy a kötelező német nyelv tanulása romlik, bármikor kiléphet belőle.


Egy szakkörben sokkal kötetlenebb a tanulás, mint az iskolai órán, ahol a tanárnak a tanrendhez kell alkalmazkodnia.

Egy szakkörben lehetőség van nyitottabb kommunikációra a szakkört vezető tanárral, szinte játékosan tanulnak, sokat beszélgetnek az adott nyelven.

Én a helyedben felkeresném a szakkört vezető tanárt, és tőle kérdezném meg ezt, de szerintem ő is azt javasolja, hogy írasd be a fiadat.


Azt írják, hogy sok a hasonlóság, ezért összekeverheti a két nyelvet. Én ezt nem így gondolom.

Már az elején is könnyebb lesz neki megtanulni a szabályokat, nem lesz neki furcsa pl. az egyenes és a fordított szórend.


Még egy másik érv is az mellett szól, hogy kezdje el. Ez pedig az, hogy ilyen fiatal korban szinte ragad a gyerekekre a nyelv.

Most még játéknak tartja, és észrevétlenül tanulja meg a nehezebb szabályokat.

2012. szept. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szakkört ott lehet hagyni bármikor, ha nem megy. Ha meg tetszik is neki, csak elönyére válhat. Szerintem a német óra után egy angol az egy felüdülés a gyereknek. Add meg neki a lehetöséget, ha elbírja.
2012. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a gyerek döntsön olyan szinten, hogy van-e kedve menni angolozni vagy inkább ...játszana.

Ha van érzéke a némethez akkor lesz érzéke az angolhoz is és .. én valahol sosem értettem a különórákat főleg nyelvből, és főleg ha van az illetőnek érzéke hozzá. Egyszerűen szükségtelen egy mai középszintű nyelvvizsgához külön tanár hacsak a diák nem túl gyenge hozzá.

2012. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, utólag olvastam az elöttem hozzászólót. 100%-ban egyet értek vele.
2012. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 webnyelv ***** válasza:
100%

Gondolom, mindenkinek kötelező ott a német, és az angol szakkör is azoknak van, akik ott németül tanulnak. Szerintem a szakkör nem olyan komoly, mint az iskolai óra, kevesebbet tanulnak, annyi nem árthat. Ha külön tanárnál akarna új nyelvet tanulni, azt én sem javasolnám. Ha kicsit belekóstol, az nem árthat.

Egyébként van, akinek nagyon tetszik, hogy a két nyelv közötti hasonlóságokat meglátja, pl. milyen érdekes, hogy németül Bruder, angolul brother. Én ezeket mindig is szerettem, igaz, csak kb. 15 éves koromtól kezdve. De belekóstolni nem árthat. Ő döntsön, mit szeretne.

2012. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen apróságokkal foglalkozni, mert még tulajdonképpen babra megy a játék, és ez csak évek múlva fog megváltozni, amikor fordul a kocka.


Szóval ne aggodj. Eleinte egy kicsit kevery, de már egy két év múlva nem fogja zavarni, csupán az egyiket imádni fogka, a másikat meg utálni.

2012. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Azt elfelejtettem írni, hogy ötödik osztálytól kötelező az angol.

Angol tanár szerint kéne (egy vagyonba kerül), német tanár szerint nem. Sajnos a tegnap kiderült szülőin, hogy többen lemondták mert a fontosabb szakőr is abban az időben van. Nekünk a zongorát akadályozná.

A nyelv keverését tapasztalatból írtam, én mai napig keverem és a németet nem kedvelem, pedig némettel kezdtem. A fiam még imádja és inkább várok ötödikig.

2012. szept. 18. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!