Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan helyes angolban a "'s"...

Hogyan helyes angolban a "'s" birtokos rag használata s-re végződő nevek esetén?

Figyelt kérdés
Ilyenkor minden esetben csak az aposztróf marad, vagy ott lehet az s utána? Vagy attól függ? Mitől? Eddig még akárkit kérdeztem, mindenki mást mondott.

2021. nov. 17. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Az a szabályos, hogy kiteszed rendesen.

Csak aposztóf s nélkül csak többes szám s esetén van.


Ettől függetlenül van olyan stylebook (AP Stylebook), ami ehhez is csak az aposztófot javasolja. De az APA Publication Manual (ami az akadémiai publikációk nyelvezetére ad iránymutatást) és a Chicago Manual of Style az 's-t.

2021. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a Thomson-Martinet nyelvtannak hiszek, meg megerősítésként megnéztem Swantól az Usage-t. De ha már ott jártam a nyelvtanoknál, belenéztem a nagy Quirkbe is. Ezek azért eléggé egyformát mondtak.
2021. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!