Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben a tulajdonnév birtoko...

Németben a tulajdonnév birtokos eseténél milyen esetbe kerül a birtok?

Figyelt kérdés

Például: Peters Auto. Milyen esetben van az Auto? Biztos nem birtokos, mert akkor Autos. Valamint ezt így többes számban is lehet? Ludwigs Kinder? Mondjuk itt sem tudom, milyen eset, de tárgyra tippelek, mint a haben-nál.

Valaki esetleg tudna ebben segíteni?


2020. jún. 12. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alanyesetben! Miért kellene más esetbe kerülnie?????


A "tulajdonos" van birtokos esetben, a "birtokolt valami" meg alanyeset!

2020. jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, mi a szerepe a mondatban. Például ha azt mondom, hogy befestem Péter autóját:


Ich male Peters Auto.


Akkor - bár nem mutatja semmi - az autó tárgyesetben van, hiszen azt festem be. Azt, hogy Péter a birtokos, pedig a Péter birtokos esete jelzi.


Ugyanígy lehetne olyan mondatot szerkeszteni, ahol az autó alany, részes vagy akár birtokos esetben van.

2020. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Rick Mave ***** válasza:
100%

#2) Az eredeti kérdésre ez egy nagyon jó válasz, de nem állhatom meg, hogy majdnem off-topic-ként ne korrigáljam a példamondatodat, merthogy az nem azt jelenti, hogy "befestem Péter autóját". Egy állandóan visszatérő probléma a németet tanulóknál a "malen, bemalen, anmalen, streichen" igék helyes használata. Itt egy kis összefoglaló:


ich male Peters Auto = megfestem Péter autóját (egy képet festek róla, tehát papíron v. vásznon ábrázolom)


ich bemale Peters Auto / ich male Peters Auto an = befestem Péter autóját (rákenek egy másik színt, mintát, stb.) De vigyázat, ez nem jó arra, amikor a karosszériás újrafest és lakkoz egy autót, arra azt mondjuk, hogy:


ich lackiere Peters Auto (neu)

vagy:

ich lackiere Peters Auto um (in einer neuen Farbe)


Végezetül:


ich streiche meine Wohnung = kifestem (mázolom) a lakásom

2020. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!