Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy franciát tanuljak...

Olaszt vagy franciát tanuljak következő idegen nyelvként?

Figyelt kérdés

Angolul, németül, spanyolul tudok, nagyon szeretem a nyelveket, ezért nyáron szeretnék elkezdeni egy újat, az olaszt vagy a franciát.

Eddig az olasz volt tervben, sőt, volt hogy kijelentettem, hogy én franciául nem fogok megtanulni, mert nem voltam odáig érte, de most már jobban felkeltette az érdeklődésem. Az olasz talán közelebb áll hozzám, de a francia meg talán kicsit hasznosabb.

Egyelőre csak hobbi lenne, nem tervezek egyik országba sem költözni, nyelvvizsgázni majd igen, de nem sürgős, szépen a saját tempómban tanulnám.


2021. nov. 21. 21:33
A kérdező szavazást indított:
olasz
francia
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

“Angolul, németül, spanyolul tudok”


Dehogy tudsz. Inkább a már meglévőket fejleszd fel C1 szintre. Nincs értelme kapkodni.

2021. nov. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha tudsz spanyolul, az után az olasz sokkal könnyebb lenne, mint a francia.
2021. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1: Németből és spanyolból megvan a középfokú nyelvvizsgám és ezeket a nyelveket magabiztos középfokon beszélem, ahogy az angolt is, most éppen a felsőfokúra készülök. Nem kapkodok, nem is most akarom elkezdeni, és mivel hobbi lenne, ezért ha elkezdem és soknak érzem, akkor majd abbahagyom, nincs tétje.
2021. nov. 22. 10:31
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy neolatin nyelvre ne tanulj rá egy másik latin eredetű nyelvet amíg az nem minimum C1-es nyelvtudás és nem tartod aktívan mindennap, mert egyik a másik rovására

fog menni. Kavarodni fogsz.

2021. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

“ ezeket a nyelveket magabiztos középfokon beszélem, ahogy az angolt is”


Tehát már most sem tudsz rendesen egyiken sem, és ahogyan az utolsó írja, ha elkezdesz újat tanulni, még felejteni is fogsz.

2021. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:

Azt javasolnám, kicsit kóstolj bele a franciába és az olaszba is, nézegess nyelvoktató videókat, lapozgass bele nyelvkönyvekbe, és amelyik jobban tetszik, azt tanuld majd intenzívebben.

Az olasz rendkívül közel áll a spanyolhoz, így az elméletileg könnyebb lenne. Viszont vannak, akik pont a hasonlóság miatt könnyen összekeverik a két nyelvet. De lehet, te nem fogod, ezt nem tudni előre. Ha nem zavarodsz össze tőle, akkor az olasz könnyebb lenne. Viszont a francia talán hasznosabb.


A 4-est annyiban cáfolnám, hogy én egyszerre tanultam olaszt és franciát, és nem keverem össze. A spanyollal viszont pont az olasz miatt voltak gondok. De ez személyfüggő, mint írtam, valakinél ez gondot okoz, valakinél nem. Valaki a teljesen különböző nyelveket is összekeveri, más meg a rokon nyelveket sem.

2021. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!