Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TOEFL nyelvvizsgát két év...

A TOEFL nyelvvizsgát két év után újra le kell tenni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy 2 évig érvényes. Tehát ha most levizsgáznék 2023 decemberében újra kellene csinálnom az egészet? Külföldi sulihoz kellene nekem elsősorban, úgy érzem most is sikerülne, de még nem 2 éven belül mennék ki. Ilyenkor inkább várni érdemes?

2021. dec. 4. 06:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes letenni, mikor ténylegesen szükséged van rá, mert igen, a megadott idő után elévül.
2021. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes megcsinálni, ha konkrétan sulihoz kell, és 2 év alatt lejár igen.
2021. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy középfokú nyelvvizsgám van, viszont már megtudnám a felsőt is csinálni. Abban van ráció hogy csinálok valahol máshol egy felsőt, majd konkrétan sulihoz a TOEFL-t? Vagy csak pénzkidobás lenne?
2021. dec. 6. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kell a papír addig amíg letennéd a TOEFL-t szerintem nem éri meg. De ha megtehet anyagilag és szeretnél tapasztalator gyűjteni, akkor viszont csináld meg, veszítenivalód nincs.
2021. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a te helyzetedben érdemes egy magyar (le nem járó) felsőfokot csinálni. Jól mutat a CV-ben, neked is jól esik, hogy eljutottál egy mérföldkőhöz, gyakorlásnak se utolsó. Azután majd ha mész külföldre, megcsinálod a TOEFL-t vagy amit kérnek. (Sajnos amúgy ha először csinálsz TOEFL-t és azt beadod honosításra, akkor az így honosított magyar nyelvvizsga-papír is elévül 2 év alatt…. Amit meg egyből itthon csinálsz, az nem évül el soha.)
2021. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!