Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlődjek durván németből?

Hogyan fejlődjek durván németből?

Figyelt kérdés
Ha kell napi 1,5 órára is le tudok ülni. 3 hónap múlva nyelvvizsgázom (B2) most B1 szinten vagyok. Nyelvtant gyakoroljam, filmet nézzek?

2021. dec. 11. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Napi 1,5 óra lfsz.
2021. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A filmnézés ezen a szinten nem fog érdemben segíteni konkrétan a nyelvvizsgára. Vegyél inkább egy B2 tematikus szókincsfejlesztő könyvet, abból tanulj rendszeresen. Ugyanez a nyelvtannal. Válaszd ki, milyen fajta nyelvvizsgát szeretnél csinálni, tölts ki egy mintafeladatsort, és abból látni fogod, melyik részekre kell leginkább rágyúrnod. Az emelt érettségi feladatsorok is jók gyakorlásra.
2021. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kijöttem Németországba dolgozni egy 10 évvel korábban letett B2-es nyelvvizsgával (de nyilvánvalóan passziválódott tudással), nekem a következő módszer segített. Vettem egy szószedetet a legfontosabb 4000 szóval: [link] és mellé egy német nyelvtani összefoglalót. Ezeket szisztematikusan megtanultam, ami elég volt ahhoz, hogy a lehető leggyorsabban eljussak egy erős B2-es szintig, és boldoguljak a munkahelyemen. Erről a szintről passzívan fejlődtem tovább az anyanyelvi közeg, filmek és hasonlók segítségével, és 7 év kint tartózkodás után lett meg a C2-es nyelvvizsgám. Nem vagyok nyelvtanár, és nálam az élet hozta így a dolgokat, de utólag én úgy látom, hogy B2-ig tényleg jó, ha szisztematikusan haladsz. Kell egy erős nyelvtani alap, meg egy általános szókincs, utána ezzel az alappal sokkal többet tudsz tanulni a filmekből is egységnyi idő alatt.

Vedd figyelembe, hogy ezek csak az én tapasztalataim, és miután az emberek különbözőek, lehet, hogy éppen neked más módszer lenne optimális.

2021. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szókincsbővítés kell, a nyelvtan begyakorlása alaposan, sok fordítás oda.-vissza és célirányosan kiejtés hallgatása

hagyd a filmeket, semmit nem értesz belőlük


youtube-on vannak német nyelvi videók, azokat hallgasd


erwin tschirner, scheibél györgy, maklárti tamás nyelvkönyvei, seggeld be őket

2021. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

javítás


scheibl

maklári

2021. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!