Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem mutatom be az előrehozo...

Ha nem mutatom be az előrehozott érettségim, akkor újra leérettségiizhetek?

Figyelt kérdés

11.-ben leérettségiztem emelt szinten angolból, de sajnos matematikából megbuktam év végén és a pótvizsgán is, végül ott is hagytam az iskolát, egy ismerős vállalkozásában álltam munkába végzettség nélkül.

teltek az évek és szeretnék leérettségizni, viszont később szeretnék egyetemre is bejutni, amihez jó lenne, ha a hetven valahány százalékos emelt angolom fel tudnám tornázni legalább 95-re, ami szerintem sikerülne is mivel a felsőfokú nyelvvizsgát is letettem azóta.

a baki annyi a tervemmel, hogy azóta 3-szor költöztem és bizony elhagytam az oklevelet ami igazolja az előrehozott angol érettségim, de ez a fentebb említett ok miatt nem is gond számomra, csak nem tudom törvénybe ütközne-e ha nem jelezném, hogy én annó egyszer már leérettségiztem, szimplán újra megírnám a többiekkel emelten?



2021. dec. 11. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mért ütközne törvénybe? Szerinted nem szabad javítás céljából újra érettségizni? Akinek elsőre rosszul sikerül, az soha életében ne mehessen egyetemre? Az ismétlő érettségit kell a jelentkezési lapon bejelölni!
2021. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor az sem gond, ha nem tudom bemutatni az oklevelem, hogy már egyszer leérettségiztem? emiatt kérdeztem igazából, hogy érdemes-e jelezni..
2021. dec. 11. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Oktatási Hivatal nyilvántartásában benne van. De célszerű lenne a kiállító helyen másodlatot kérni a törzslapkivonatról. (Igen, így d betűvel.)
2021. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szerintem jegyezve vannam ezek.


Pénzért kiállítják neked ami eddig megvan. Jelentkezzz egy suliba és kérdezd meg mi a teendő.


Másból érettségiztél csak matekból nem?

2021. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

Milyen lepra retek iskolába jársz, hogy ezt nem mondták el nektek?


A közhiteles nyilvántartásban benne vannak az adatok, nem tagadhatod le, viszont bármikor akárhányszor szintemelőzhetsz vagy javítózhatsz. Lehet, hogy kell érte fizetni, de semmi akadálya nincs

2021. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Ne a javító érettségit jelöld be, ez nem az!
2021. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!