Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy JLPT N5-ös nyelvvizsgához...

Egy JLPT N5-ös nyelvvizsgához mennyi kanjit és szót kell tudni?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni japánul, és egyelőre lehet az N5-re gyúrnék majd.


Ehhez a szinthez mi szükséges?


2021. dec. 12. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Hiragana-t, katakana-t kell tudni olvasni plusz kb. 100 kanji-t, es kb. 800 szavas szokincs kell hozza. ~600 oranyi tanulas szokott atlagosan kelleni hozza es a jelentkezok 65-70 szazaleka megy at.
2021. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Amúgy olyan N2-ig szeretnék felmenni.


Még annyi, hogy mi az a 100 kanji, ami az N5-ön előjöhet?


Mert akkor azokat tanulnám.


Valahol van olyan lista, ami azt a 100 kanjit tartalmazza?

2021. dec. 12. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Nezd, ha ennek a minimalis infonak is keptelen voltal utananezni a google segitsegevel, szerintem felejtsd el az egeszet. N2-ig soha az eletben nem fogsz igy eljutni.
2021. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utána tudok nézni, csak lusta voltam/vagyok megkeresni. Más dolgom is van ma. Angolozok, matekozok, takarítok stb.


Tehát aki esetleg már ismer ilyen oldalt, az megkönnyíthette volna a dolom. De akkor majd megkeresem én.

2021. dec. 12. 15:04
 5/7 A kérdező kommentje:
El fogok jutni az N2-ig kitartással, addigra jobban fogom magam aktivizálni, meg túl leszek az érettségin is, több időm lesz a japánra.
2021. dec. 12. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt megtalálod: [link]
2021. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2021. dec. 12. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!