Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » JLPT N3-as nyelvizsga idén...

JLPT N3-as nyelvizsga idén nyáron kevesebb, mint 3 hónap alatt lehetséges?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék felkészülni a nyelvvizsgáig? Megvannak hozzá a jó könyvek, de aggódok az idő miatt. Elég lenne? N4-es szint körül vagyok most, de kinn vagyok Japánban egy cserediákprogrammal, szóval minden nap használom a nyelvet. Nagyon aggódok, hogy nem marad időm tanulni a vizsgára a suli mellett... Tudnátok vmi tanulási tervet ajánlani nekem anélkül, hogy minden este fenn kelljen maradnom tanulni? Ötletek? Motiváció? (Már kifizettem a vizsgadíjat! Pls ne próbáljatok meg lebeszélni...)

2021. ápr. 10. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Ha tényleg kint vagy Japánban, akkor 1. tudhatnád, hogy a japánok is mind éjszakába nyúlóan tanulnak, ezért az neked is mehetne, ha elszánt lennél

2. megkérdeznéd pl a japán barátaidtól hogy gyakoroljanak veled


Szerinted hogyan lehet egy nyelvvizsgára felkészülni, ha nem vagy hajlandó tanulni vagy energiát befektetni rá?


Plusz az nem motiváció, hogy befizetted már a vizsgadíjat, ezért hogy ne legyen ablakon kidobott pénz, muszáj leszel készülni és megcsinálni?

2021. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem simán meg lehet csinálni, az N3 szint sem olyan vészesen nehéz, és ha tudsz kommunikálni, akkor biztos vagyok benne, hogy a legtöbb N3 nyelvtan megy. A hallgatásra sem kell különösebben fókuszálnod, a kulcs , hogy arra figyelj, amiben hiányosságot szenvedsz. Amire rá kell menned az a szókincs, ugyanis rengeteg új jukugo-t tartalmaz, valamint muszáj lenne elkezdeni, hosszabb és összefüggő szövegeket is olvasnod, hogy helyt álljon a szövegértésed. Ha nagyon nem megy a magolós szótagolás, akkor nézhetsz sorozatokat, és ottani mondatokból csinálhatsz flash cardokat.

Amit ajánlok N3 szintre az a Hana Yori Dango, rengeteg N3 szókincs van benne, egyszerű mondatokkal, jó karakterekkel, ezért könnyen megjegyezhető.

Amikor én tanultam, nem vizsgára, de én tavaly kezdtem komolyabban a japánt, és szeretném nyáron az N1-es vizsgát, szóval,

- Nihongo Sou Matome N3 - Dokkai és Bunpou

- Shin Kanzen Master N3 - Bunpou

- Szerzel valami jó kis light novelt olvasásra (buszon, vonaton)

- Kiegészítésképpen, hogy hamarabb beivódjanak a tanultak, pedig nézel japán felirattal japán sorozatot, szerintem a Hana Yori Dango tényleg nagyon jó erre, de ott van még a Coffe&Vanilla, N3-nál most még érd be ilyenekkel :D


Szerintem a fent említett két könyv egy-egy fejezet 1 óránál nem vesz többet igénybe, a Sou Matome biztosan befejezhető 1 hónap alatt, azzal kezdd, mert egyszerűbb

- A maradék idődben pedig 'játszva tanulj'

Motivációt meg nem is értem, hát ott vagy Japánban, akkor minek mentél ki? o.o Én megőrülnék

2021. ápr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!