Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvtanulásban szándékosan...

A nyelvtanulásban szándékosan alkalmazzák ezt a módszert?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azzal hitegetik az embereket, hogy majd megtanulnak angolul, módszerek, stb.


Mit is jelent megtanulni angolul? Mondjuk felmenni a C1-ig. Az ilyen ember mondhatja el magáról azt, beszéli az adott nyelvet, ha kell primitív, szlenges szinten, ha kell, az utca embere szintjén, ha kell irodalmi szinten.


Na most, ahhoz, hogy ez megtörténjen, ahhoz tehetség kell. Nem tanulhat meg az angolul, akinek nincs hozzá tehetsége. Olyan nagyon könnyen veszik azt, hogy ők a YouTube-ról tanulnak, hogy kimennek Angliába, és ott tanulnak meg 1 év alatt, stb. Azért történik ez meg, mert tehetségesek.


Most mondok egy példát, amit a másik topikban írtam, csak nem ezekkel a szavakkal.


Tegyük fel, valaki rossz matekból. És akkor odamegy hozzá valaki, és azt mondja, belőled egy Richard Feynman lesz. Hát nem lesz az. Olyan, aki kettesével bukdácsolta át az iskolát örüljön, ha az érettségin kap egy hármast. Soha nem lesz belőle Richard Feynman, vagyis nem fogja sem a matematikát, sem a fizikát magas szinten művelni.


A nyelvtanulásra alkalmazva:


Egy tehetségtelen ember soha nem fog eljutni a C1-ig, soha nem fogja elmondani magáról azt, ő beszéli az angol nyelvet.


Nagy nehezen ESETLEG egy B1 összejöhet neki.


Na, akkor minek ez a megnyugtató hazugság?


2021. dec. 13. 15:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Szomorú, de ez van. Képességeink börtönébe vagyunk zárva. A sorsunk már el van döntve. Nincs fejlődés, az van, amit kiosztottak neked. Ha rossz képességeket kaptál, nincs változás.
2021. dec. 13. 15:51
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
És pontosan így gondolkodnak a vesztesek!
2021. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez a logikus gondolkodás.


Nézd meg azt, akik C1 szinten vannak. Általában kiemelkedőek más tantárgyakban is. Olyan nincs, hogy egy 2-3-as tanuló C1-ig menjen.


És íme az igazság:


A szorgalom, a tanulás, csak vágyálom. Ha jó képességekkel születtél, már garantált a C1. Mire érettségizel, addigra meglesz.


Elég ha elolvasol egy szót szövegkörnyezetben 2-3 alkalommal :)))

2021. dec. 13. 16:02
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Mit gondolsz, az emberek hány százaléka "tehetséges"? És egy ember kb hány dologban az?

Akiket én ismerek, és elmúltak mondjuk 16 évesek, azoknak 100%-a beszél legalább B2 szinten legalább egy idegen nyelvet. Mind tehetséges lenne?

2021. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, mind tehetségesek.
2021. dec. 13. 16:07
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát akkor az emberek nagyon nagy százaléka tehetséges az olvasatodban! :)
2021. dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én leírtam az igazságot. Tudod, hogy miért nem ismerik el?


A pénz miatt. Ha elismernék, hogy az emberek képességei predesztináltak, és nem fejleszthető, akkor senki nem menne nyelviskolába, nem venne tankönyveket, stb.

2021. dec. 13. 16:10
 8/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is lehet, hogy sok embernek van tehetsége hozzá, csak én, meg egy pár hozzám hasonló ilyen lúzer, mint én.
2021. dec. 13. 16:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell extra tehetség a B2 eléréséhez. De az túlzás, hogy mindenki csak úgy kisujjból kirázza. Nem véletlenül volt itt nemrég nyelvvizsga-amnesztia (és lehet, hogy még lesz is).
2021. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
C1 kellene. Az egyetemi felvételihez az jó sok pontot érne.
2021. dec. 13. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!