Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tavaly 80%-os lett az angol...

Tavaly 80%-os lett az angol középszintű érettségim. Az akkori rendeletek miatt nem volt szóbeli, viszont elég jól beszélek. Sokkal nehezebb attól a LanguageCert felsőfokú nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat szeretnék kérni, illetve tanácsokat.

2021. dec. 17. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát a középszintűnél nyilván sokkal, hiszen két fokozattal. Az, hogy "elég jól beszélsz", nem jelent semmit. A témakörök és az elvárt szókincs jóval meghaladja a középszintű érettségit. Pont a L. C-nek vannak fenn szóbeli mintavideóik, bár szerintem amit ők elfogadnak C1-nek, az valójában nem éri el ezt a szintet. [link] Online szóbeli próbanyelvvizsga is van náluk. Vedd meg a Színes kérdések és válaszok című felkészítőkönyvet, az bőséges szókincset ad.
2021. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valóban igaz az, hogy a letölthető minta feladatok meg sem közelíti az ottani feladatokat?
2021. dec. 17. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A középszintű érettségi B1 szintnek felel meg, így sokkal nehezebb a felsőfokú nyelvvizsga.
2021. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kitöltöttem a középszintűs feladataikat, amiken mindig átmentem. A hallott szövegértésben 90% körül értem el eredményt, az olvasott szövegértésben 70%. Esetleg így lehetséges lenne felkészülnöm februárig vagy márciusig ?
2021. dec. 17. 10:23
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem. +1-1,5 évet mondanék. Ha 90-95% lenne mindegyik középfokú nyelvvizsga típusod, akkor azt mondanám hogy fél év lenne a reális,de így még több.
2021. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Mért akarsz rögtön felsőfokot? És ha azt akarsz, mért nem olyan feladatsorokat próbálsz? Persze, az íráshoz úgyis kell tanár, aki átnézi. Egy felsőfokos writingot elküldhetsz nekem, hogy megnézzem, milyen szinten vagy. Mért nem teszel inkább B2-t, az jó eséllyel meglesz, és utána ráérsz nyugodtan készülni a C1-re. Az ár az egyetlen ellenérv, de ha túl korán mész, akkor is bukod.
2021. dec. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

tehát tavaly tudtál alapfokon (B1) viszonylag jól, és ezért tavasszal felsőfokot (C1) szeretnél tenni. nem baj, legalább önbizalomból nincs hiány.

jó lenne tudni első körben, hogy azóta is rendszeresen nyelvórákra jársz, sokat olvasol híreket és ismeretterjesztő tartalmakat, és felirat nélkül nézel filmeket angolul/hallgatsz podcasteket legalább. akkor azt mondanám, hogy a B2 már reális lehet március körül.

2021. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A sorozatokat angolul felirat nélkül nézem és megértem, illetve heti 4 órában angol külön órákra járok.
2021. dec. 17. 19:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg mért nem a tanárodtól kérdezed a fenti kérdéseket? Ő még tudja is, hogy mit tudsz.
2021. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Itt mindenki olyan negatív… Nekem a B2 nyelvvizsgám 80%os lett, aztán 3 év eltelt, nem tanultam tovább angolul, csak sok angol filmet/sorozatot néztem. Elmentem készülés nélkül C1-re, elsőre sikerült. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy nem vagy olyan szinten.
2022. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!