Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék a közeljövőben...

Szeretnék a közeljövőben osztályozó vizsgát tenni. Ez hogyan működik? Kinek szóljak a tanári karból?

Figyelt kérdés

9-es vagyok, és mivel már egész jól tudok angolul, plusz itthon is tudok tanulni, szeretném "kihúzni" magam az órák alól. Eddig úgy tudtam ez úgy működik: Felsőfokú nyelvvizsga, és nem kell bejárni órákra. De ahogy újonnan megtudtam osztályozó vizsga kell. Ha jól tudom, akkor hányassal kell átmenni, ahhoz, hogy ne kelljen bejárnom? Vagy ha más vizsgával tudok csak kikerülni az órákról, akkor az mi? Nyelvvizsga, előrehozott érettségi?


Sürgős, egyértelmű, értelmes válaszokat kérek! Előre is köszönöm! Ha nem voltam érthető, tájékoztassatok!


2010. szept. 6. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Azt tudom, hogy előrehozott érettségi vizsgát csak 11.-esként tehetsz, előtte biztosan nem. Szerintem érdeklődj a sulidban.
2010. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Előrehozott érettségit tehetsz bármikor... Ez biztos! Biosz tanárom nagyon rámozdult arra, hogy mindenki menjen biosz fakultációra, és érdemes letenni 9, 10, 11. évvégén az előrehozottat... :) De lehet h iskolától függően van az előrehozott... Az osztályozó vizsga a lényeg, ha azzal elérem, hogy ne legyen kötelező bejárnom angolórákra!
2010. szept. 6. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:

kérvényezni kell az igazgatótól általában

de szólj az osztályfőnöknek meg a szaktanárodnak

ők majd megmondják, h mi a teendő

mellesleg bármikor tehetsz előrehozott érettségit, bármilyen tárgyból, ha annak teljesítetted a középiskolai követelményeit, vagyis rendelkezel év végi osztályzattal (utolsó évi osztályzattal, tehát angolból pl. 9., 10., 11. és 12.-es oszt. vizsgát kell tenned)

aztán mehetsz érettségizni :)

2010. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha én zseni vok akkor mindenből letehetem akár most évvégén is az előrehozottat és utána nem kell suliba járnom? :D
2010. szept. 7. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!