Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A kínai és a japán írás...

A kínai és a japán írás tanulása hasonló?

Figyelt kérdés

Egy ideje már elterveztem, hogy megtanulok japánul, de most a kínai írást kezdtem el gyakorolni. Van HSK1 szószedetem, és a YouTube-ról nézem, mit hogyan kell leírni. És tanulom az írást. Van egy nagy füzetem, amibe beleírom a tanulandó, megtanult kifejezéseket. Meg van egy kis füzetem, amibe gyakorlok, rajzolgatom a karaktereket.


Eddig ezeket tudom: 我爱你, 生日快乐, 熊猫


Összességében még egy fél napot sem foglalkoztam a témával, ezért ilyen kevés. 😃 De amit felfedeztem - és ez boldogsággal tölt el - hogy meg tud ragadni a fejemben.


Ha elkezdem a japánt, akkor a kanjik tanulása is hasonlóan fog menni? Mert attól féltem. De most kicsit belekósoltam az ázsiai irásba. 😃


2021. dec. 18. 19:57
 1/4 anonim válasza:
38%
Igen hasonló az írása a kandzsinak, mivel a Japánok vették fel a Kínaiaktól. Abban különbözik a kandzsis írásuk, hogy mást jelentenek bizonyos szavak.
2021. dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Ó ne aggódj, sokkal rosszabb ez annál, hogy egyszer megtanulod, max. egy hét múlva úgy elfelejted az írást, sajnos ez ilyen, folyamatosan kell gyakorolni, ismételni.

Egyébként nem teljesen értem a kérdést, de nem ugyanolyan tanulni, szerintem a japán kissé nehezebb, el is mondom miért. A kínaiban minden egyes jelhez egy olvasat tartozik, a japánban viszont egy jelhez több tíz olvasat is tartozhat. A japánban a hiragana és a katakana persze könnyű, de ha eléddobnak egy mittudomén mondjuk きょうか-t, hogy írd le kandzsival szövegkörnyezettől független nagyon sok kombináció lehet, 教科,強化 stb. És ez rengeteg szóval van így. De egyébként meg ezt csak úgy tudhatod, ha elkezded a japánt is, bár nem célszerű egyből a kandzsiba belevágni szerintem.

2021. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2


Ha a kanjikhoz több olvasat tartozhat, akkor a hiraganák és a katakanák bevonása dönti el, hogy éppen melyik olvasatról van szó?


Amúgy mit tanácsolsz, hogyan a legcélszerűbb tanulni a kanjkat? Minden nap tanuljak 3-at, és folyamatosan ismételjek?


Egyelőre amúgy a kínait tanulon még, ismerkedem ezzel is. De az elsődleges cél egyelőre egy N5-ös japán nyelvvizsga.

2021. dec. 19. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban szavakat kell tanulni, nem pedig kandzsikat az N5-höz, abban a szintben még nagyon kevés jel van, de utána tudsz nézni a listának. Kicsit kandzsiközpontúnak képzeled el, de inkább vegyél egy nyelvkönyvet és kezdd a nyelvtannal, majd a szavakkal. Egyébként a japán kicsit ellentmondásos nyelv, jól kell tudni, hogy használni tudd a kandzsikat (rendesen, olyan szinten, ahogyan ők, itt elsősorban írásra gondolok), de a jól tudáshoz tudni kell olvasni a kandzsikat. Nagyon sok az olyan eset a japánoknál, hogy tökéletesen értik és el is tudják olvasni, de leírni még úgy sem, mert vagy kevésszer tanulták, elfelejtették, ritka az adott jel stb.
2021. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!