Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudom az angol igeidőket...

Hogy tudom az angol igeidőket legegyszerübben megtanulni/meg érteni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Úgy, hogy nekiállsz.
2021. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Dohár Péter: Kis angol nyelvtan (vagy ilyesmi a címe) nekem annak idején sokat segített, bár nekem is át kellene néznem, mert amúgy nem használtam a nyelvet. Érdemes megvenni, hogy tudd forgatgatni, úgy könnyebb is tanulni, mint letöltve. Viszont nagyon kellene tudni előtte talán a különböző ragozási formákat, mert azok nélkül nehezen fog menni az igeidők megtanulása (erre gondolok: [link] ) tehát, hogy pl. mikor van break, broke, broken forma, stb.. De egy-egy igeidő után érdemes neten gyakorlófeladatokat keresni, amik lehetőleg ellenőrizhetőek, hogy rögzüljön. Szerintem az angolt úgy lehet igazán tanulni, ha az ember gyakorolja feladatokon. Mondanám a filmet, sorozatot, de az inkább akkor segít fejlődni szerintem, amikor már van egy alapod, illetve az nem specifikusan igeidők tanulására való, az inkább szókincsben segít. Még van ez, de ezt nem próbáltam soha: [link]

meg ez: [link] Keresgélj valamilyen segédanyagot, ami számodra érthető és átlátható. Az sem árthat, ha többféle leírást megnézel ugyanarra, mert lehet akkor jobban összeáll, ha több példát látsz.

2021. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyi anyag van ehhez a neten, hogy a bőség zavara meg is bénítja az embert. Ezért én azt tanácsolom, hogy válassz ki 1 szimpatikus forrást (lehetőleg ne blogposztot vagy youtube-videót, hanem szerezz egy rendes nyomtásban megjelent nyelvkönyvet ha még nincs neked), és abba mélyedj bele. Aztán könnyített olvasmányokkal (pl. Oxford Bookworms) nagyon jól rá fogsz érezni, hogyan néz ki az egész a gyakorlatban.
2021. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
németh katalin: angol nyelvtan, én kezdőként kb 2 hét alatt teljesen megértettem!
2021. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"english grammar for everyone" könyv

Ettől egyszerűbbet nem hiszem, hogy találnál. Tele van színes ábrákkal tökéletesen elmond mindent.

2021. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:

Talán ez is segíthet valamit:


[link]

2021. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!