Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire megbízható az alábbi...

Mennyire megbízható az alábbi német nyelvszint felmérő? A belinkelt oldalról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]

A kérdést azért tettem fel, mert kitöltöttem a tesztet, és 54 pontot értem el a 77-ből (70%-os teljesítmény), amely alapján a B2 nyelvszintre sorolt be. Hát ez eléggé meglepett, nem gondoltam volna, mert úgy érzem, még bőven vannak hiányosságaim, elsőként szókincsileg. Egy-két helyen tippelnem kellett, de próbáltam logikusan felépíteni és kizárni a helytelen válaszokat.

Német érettségi feladatok kitöltésénél (középszintűnél) 60-70%-os eredményeket érek el.

Szerintetek ez egy csalogató eredmény volt, vagy valós adatot szolgálnak?



2021. dec. 26. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Kitöltöttem a tesztet, 57 pont, azaz 74% lett. Meglepődtem, mert én is úgy gondolom, vannak hiányosságaim, nem is kevés. >< A suliban 5-ösöket szoktam szerezni, de az érettségis feladasorokon és is csak 60-70% között teljesítek. Jellemzően a magnóhallgatás és a nyelvhelyesség húzza le az eredményeim. :/


Te is érettségire készülsz németből?

2021. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Behúzas a nyelviskolai fizetős tanfolyamokra...
2021. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen! Nálam is a hallásértés a nagy mumus, mert nagyon gyorsan beszélnek, és ehhez egyáltalán nem vagyok hozzászokva. Bár nekem az eredeti célom a B2 eljutása németből, nyelvvizsgát is szeretnék belőle. Nem idén érettségizek, most 12. osztályos vagyok, de 13. osztályban fogok végezni. Tervezem az emelt érettségit belőle, eddig kitűnő voltam németből, mert nagyon sokat gyakorlom a nyelvtant. A szókincsemet nem tudom, hogyan kezdjem el fejleszteni...

Már kezdtem összegyűjteni a legfontosabb igéket (több százat), azokat tanulgatom és mondatokat képzek velük jelenidőben és múlt időben is. Sajnos beszélőpartnerem nincsen, a szüleim nem beszélnek németül, és hát az osztályból más nem nagyon tud megmukkanni németül... Szóval próbálkozok, és ezért is lepődtem meg ennyire az eredményen, mert igaz, hogy van egy erős alapom, de a B2-es szint erős túlzás. Egy erős A2 szintre sorolnám be magamat.

2021. dec. 26. 21:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem még, hogy nagyon nehezen tanulok szavakat. Csak mondatokba foglalva tudom csak megjegyezni. A tanárunk a beszédkészségünk fejlesztése miatt csak németül beszélhetünk az órán. Egy magyar szó kimondásáért 10 német szót kell megtanulni.
2021. dec. 26. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!