Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a TELC nyelvvizs...

Mit gondoltok a TELC nyelvvizsgákról? Milyen nehézségűek és főként melyik részre mennek rá nagyon? Főként angol, német középfok érdekelne.

Figyelt kérdés
előre is köszi :)
2010. szept. 7. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

én is gondolkodom, hogy itt vagy a BME-n rakjam-e le a német közepet. A TELC-nél inkább a szóbeli a nehezebb, ha jó a beszélőkéd, akkor menj oda. Az írásbeli könnyebb.

A BME-n az írásbeli jóval nehezebb, viszont a szóbeli könnyebb.

2010. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első nemjól tudja.. TELCen a szóbeli nagyon egyszerű, írásbelin többen megbuknak, oda nagyobb tudás kell. sok szóismeret, gyors feladatmegoldás, könnyű szövegértés.


TELC nemzetközi, én ezt ajánlom.

2010. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vas Tímea ***** válasza:

az utóbbi hozzászólóval értek egyet.


az írásbeli nehezebb sokkal, mint a szóbeli része.


De mindenképp jó, mert nemzetközi.

2010. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. és az ecl?
2010. szept. 8. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:

ECL is olyasmi mint a TELC, szóval nemzetközileg is elismert. Ott viszont nincs nyelvtani rész egyáltalán, csak szövegértés+levél az írásbelin.


www.angolnyelvtanitas.hu -n vannak mintafeladatsorok, meg leírnak mindent a kül. nyelvvizsgákról. nézelődj :)

2010. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2010. szept. 8. 17:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én nem voltam telcen, évfolyamtársaim és német tanárom mondták, hogy szerintük a telc a legkönnyebb. Például ha a BME-essel vagy a rigómezeivel összehasonlítjuk. És ezzel egyetértek. Én csináltam BME és TELC próbavizsgát is, és valóban klasszisokkal egyszerűbb volt a Telc(nagy része) mint a BME írásbeli. A szóbelire azért mondtam, hogy - nekem - nehezebb, mert TELC-en például olyanok vannak, hogy van 5 tétel, és 2-en vagytok benn, és egymással kell beszélgetni. A BME-n viszont nem kell párbeszédet alkotni, csak magadtól dumálni.

A kérdés úgy szólt, hogy ki hogy gondolja, hát én így gondolom. Könnyebb a TELC. És mostanában elég népszerű.

Amúgy ilyennel,hogy melyik nemzetközi ne törődj, az a lényeg, hogy államilag elfogadott legyen. Ha kimész dolgozni külföldre, nem a nyelvvizsgádat fogják nézni, hanem a tényleges nyelvtudásodat, papír ide vagy oda.

2010. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!