Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A der, die, das névelőkre van...

A der, die, das névelőkre van valamilyen szabály ami segítene őket megjegyezni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 1. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nincs semmi szabály, a szavakkal együtt a névelöt is meg kell tanulni.

Elvileg van pár dolog, ami segíthet, de ezek esetében is rengeteg a kivétel, ezért nem érdemes ezekkkel foglalkozni, meg kell tanulni.

2022. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

Ha jól tudom, többes számban mindig die a névelő, egyes számban pedig külön meg kell mindegyikhez tanulni.


Ez kb. olyan, mint nálunk a j-ly használata.

2022. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Igen, van hozzájuk pár támpont, legtöbb nyelvkönyv írja is, keress rájuk a neten.


Pl. die-nél rengeteg végződés mutatja (-e, -ung, de van még egy jó pár pl. die Speise, die Schule, die Wohnung), de itt is lehetnek azért kivételek (pl. der Löwe).


Das meg szinte ritka, kicsinyítő képzős (das Mädchen), igéből képzett főnevek (das Essen, das Leben) egy része az (másik része viszont der-es lehet.)

2022. jan. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó szabály, ami nem alkalmazható mindig, és sok a kivétel.
2022. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Szabályok:

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szabályok,amelyek segíthetnek.Ehhez kétféle csoportosítás van:a természetes nem,illetve -ha nem élőlényekről van szó- kategória szerint,a másik a végződés.De több esetben is vannak kivételek,melyeket külön meg kell tanulni.Az egyik legjobb segítség A német nyelvtan c. könyv középiskolák számára.Itt részletesen kitérnek a névelők csoportosítására.

[link]

2022. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os: ez elvileg igaz, de pl a természetes nem esetén is vannak kivételek - pl. a kislány semleges nemü -, ahogy az összes többi "szabálynál" is.

Emellett sok esetben még bonyolultabb a dolog, pl állatok esetében addig a gyüjtőnévre vonatkozó névelő az érvényes, amíg nem közlöd konkrétan az adott állat nemét, stb.

Sokkal egyszerübb megtanulni kapásból a szóval együtt, akkor soha nem téveszted el.

2022. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
7-es mert a kislány nem kivétel, a kicsinyítő képző miatt das-os. Bár le lettem pontozva, mint állat, szóval biztosan rosszul tudom
2022. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is névelőkkel tanultam meg a főneveket.Ez a célszerűbb.A fentebb leírt segítségek mellett ez azért fontos,mert vannak olyan főnevek is,amelyekhez két névelő tartozik.(lehet der/die,der/das vagy die/das).A névelő megváltoztatása megváltoztatja a szó értelmét is:

Pl:Der Flur -e (folyosó) - Die Flur -en (mező)

Szerencsére ezekből a főnevekből nincs olyan sok.A nyelvkönyv 17-18 ilyen típusú főnevet tüntet fel.

2022. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as: ezt írtad: "kétféle csoportosítás van:a természetes nem,illetve -ha nem élőlényekről van szó- kategória szerint,a másik a végződés"


Most akkor szerinted a kislány NEM élölény?

2022. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!