Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tippeket adnátok kezdő...

Milyen tippeket adnátok kezdő francia tanulónak?

Figyelt kérdés

Franciául fogok tanulni a suliban, és szeretnék egy kicsit előre beletekinteni a nyelvbe.

Jelenleg semmit sem tudok, csak azt az egy szót, hogy bonjour. Tehát nulláról indulok.

Esetleg tudnátok ajánlani online, ingyenes anyagokat amik a legelejéről kezdik a tanítást?


Jó lenne legalább annyit tudni róla, hogy pl. milyen nyelvtani szabályok vannak, kell-e használni előszókat stb. Meg ha mondjuk vannak kiejtési szabályok, azok is jól jönnének.

Nekem az is tökéletes ha leírva összegyűjtitek, de azt is nagyon megköszönném ha tudnátok ajánlani valami olyan online anyagot, ami a legalapvetőbb dolgokat tanítja meg a nyelvről (valami rendszerezettebbre gondolok mint a duolingo, ha létezik egyáltalán olyan, ahol konkrétan le vannak írva, hogy mit, miért és hogyan kell).


Angolul tudok már, ha ez számít.



2021. aug. 13. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Keress rá youtuben, hogy Francia nyelvleckék (vagy french lessons).

Általában kezdetnek egész könnyen találsz így anyagot majdnem minden nyelvhez. Csak nyelven ként változó, hogy milyen szintig van róla yt tartalom.

2021. aug. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Idegennyelv tanulásához az általánosan elfogadott legjobb lépés, ha TE MAGAD keresgélsz róla neten.

Ugye nem tartod te sem komoly elvárásodnak, hogy valaki kigyűjtse és ide feltegye a linkeket?

2021. aug. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Omlett du fromage.


Mond ezt a tanárnak(ha nő), egyből a kedvence leszel.

2021. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

4 Nem tudom mi a nehéz abban, hogy ha valaki tud egy jó oldalt ahol lehet franciát tanulni az alapoktól, belinkelje azt. Mivel én egyáltalán nem értek a nyelvhez, ezért kellett volna egy kis eligazítás, hogy egyáltalán mivel kezdjek, mert azt sem igazán tudom, hogy mire kéne rákeresni ilyen esetben. Természetesen az írva összegyűjtésnél sem arra gondoltam, hogy valaki írja le az egész francia nyelvtant. Elég lettek volna olyan jellegű hozzászólások is, hogy mondjuk a h betű néma kiejtésnél stb. Csak ilyen apróságok ami egy-egy embernek eszébe jut.


Elszomorít, hogy egy teljesen normális kérdés alá képtelenek vagytok rendesen válaszolni. A többi trollra nem is reagálok. Csak kiábrándító, hogy eddig süllyedt a gyakori színvonala a felhasználók miatt.

2021. aug. 13. 09:01
 5/7 A kérdező kommentje:
A 2-es válaszolónak pedig köszönöm szépen!
2021. aug. 13. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

vida enikő nyelvtankönyveit megtalálod a könyvtárakban.

erwin tschirner francia szókincs c. könyvével együtt vedd ki.

kezdetnek ennyi elég.

2021. aug. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Két tannyelvűs leszel?
2021. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!