Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki milyen idegen nyelvet...

Ki milyen idegen nyelvet tanulna leginkább?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 14:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%

Én angolul és olaszul tanultam. Az angol mostanra inkább a szükséges rossz számomra, mivel nem használom, viszont passzív tudásként jól szokott jönni, hiszen a nemzetközileg elfogadott közvetítő nyelv.


Az olaszt nem állítom, hogy napi szinten használom, de dolgoztam a nyelvvel, szoktam is az országban járni, továbbá vannak ismerőseim, ezért én nem bántam meg, hogy az olaszt fejlesztettem.

2022. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én most kezdem az olasz nyelv tanulását, mivel nagyon tetszik a nyelv, a németet csak szükség miatt kezdem majd tanulni, de rühellem a nyelvet és az ország sem szimpatikus.
2022. jan. 9. 04:08
 13/14 anonim válasza:
55%

Én az olaszt tanulom. Nekem hasznos lehet mert elutaznék majd egyszer Olaszországba, meg van egy film ami tetszik, de csak olaszul taltam meg. A svéd és finn nyelvek is nagyon tetszenek és elutaznák egyszer Svédországba meg Finnországba is, de ők jól tudnak angolul, azért nem sok haszna van, de egy pár szót és mondatot tudok svédúl meg finnül is. Talán majd megtanulom ezt a 2 nyelvet is, legalább olyan szinten hogy értsem őket.

A listáról szerintem a német, francia és spanyol a hasznosabbak mert sok országban beszélik őket. A spanyol a világ második legbeszéltebb nyelve anyanyelv ként. Ismerősök akik Németországba meg Spanyolországba voltak azt mondták hogy a németek meg spanyolok sem beszélnek angolul.

2022. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Olasz
2022. máj. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!