Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés

Az osztályonban egyedül én fogok emeltezni (estis osztály) . Így én magam készitem fel, a többiek és a tanár közepszinten.

Jó vagyok angolbol, nem is félek a vizsgátol, de azért szeretnék 60% folott teljesiteni. Megvettem ezt a Maxim-os konyvet, nagyon tomor... Muszály bemagolnom a szobelihez? Illetve az irasbelihez mit ajanlatok az elozo erettsegikej kivul? Mire fekudjek ra h jobb legyek? Szerintem ezt az 50 tetelt valahogy bemagolom mindennap egyet megtanulok..



#nyelv #angol #2022erettsegi
2022. jan. 8. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Felkészülésnek szerintem épp elég, amennyiben haladtok a tankönyvvel és előző évek érettségi feladatait oldod meg, amit a tanárod kijavít neked.

Én így 70%-ra írtam két éve (igaz, akkor nem volt szóbeli), azóta pedig angol szakon is boldogulok a tudásommal. :)

2022. jan. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Írásbelire elég az előző évek feladatai, felesleges mást csinálni.


Levél írásra és Szóbelire inkább ilyen szófordulatok tanulását javasolnám, amivel lehet húzni a karaktereket/időt.

A bemagolással is tanulsz, csak ne az legyen, hogy a vizsgán nem jut eszedbe egy mondat rész és ledermedsz.


Oktatás.hu-n van fent 2 db "minta tétel", abból láthatod, hogy nem lesz elég a seggelés oda, mert tök random

2022. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!