Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol ,francia vagy német...

A spanyol ,francia vagy német nyelvet érdemes választanom?

Figyelt kérdés
Második nyelvet kell választanom a diplomámhoz , nekem szimpatikus mind a kettő nyelv . A németet olvastam hasznosnak viszont azt rengetegen beszélik itthon minden második ember ezt tanulta. A spanyol és a francia pedig ritkább itthon. Ki mit gondol? Gazdasági területen mozognék egyébként

2022. jan. 9. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Német
2022. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Tudom, hogy a legnehezebb kérdést fogom feltenni, de a gazdasági területen belül mit akarsz majd dolgozni?

Mert nagyon attól függ. A gazdaság az nagyon tág.


SSC-be angol és mellé bármelyik idegennyelv jól jön, sőt minél ritkább annál jobb.

De ne add ennyire alább, ilyen gazdasági kisegítő állásokba!



Valahogy az utóbbi 5-10 évben a világ afelé haladt, vagy legalábbis Európa, hogy az angolon kívül egyre kevesebb másik nyelv kell.


10 éve még simán az futott, hogy pl. az olasz jó mert sok olasz multi van az országban, stb...

Ma egyre inkább a nemzetközi nyelv az angol és mindegy, hogy a nagyvállalat olasz, spanyol vagy francia. A német talán még jobban tartja magát, de már az sem úgy.


Az angolod legyen ha lehet folyékony és szakmai.

Nem tudom milyen területen akarsz dolgozni, de a német még mindig a legjobb ha pénzügy, számvitel vagy valami klasszikusabb állásra gondolsz.


Viszont szerintem ha külkereskedelem vagy bármi ami jobban köt a külföldhöz ott az orosz, kínai, mint ritkább nyelvek jobban jönnek.


Melyik egyetemen, mit tanulsz?

Illetve hogyan tervezed tanulni? Mert (ahogy tudom) az iskola csak szakmai nyelvoktatást biztosít abból a nyelvből amit már tudsz valamennyire. Vagy ha van is kezdő kurzus az elég gyengécske szokott lenni.



És kicsit konkrétabban a három nyelvről.

A német általában a legjobb, ha nem SSC-be mész meg ha nem valami extrább állásod lesz amivel sok kapcsolat lesz külfölddel.

A spanyol a legrosszabb. Nem sok spanyol multi van itthon, az meg nem sokat ér, hogy a világon többen beszélik anyanyelvként mint az angolt. Tőlünk túl messze.


Az olasz jobb mint a spanyol, de kevésbé fontos , mint 10-20 éve. A legtöbb olasz multinál sem kell már. Sok olasz cég van itt, de nem nagyon elvárás.


Rohadt nehéz kérdés tudom, de ahhoz kellene keresni amit majd akarsz csinálni.

De az angolod tényleg legyen általános és szakmai szinten is C1. Inkább ez legyen mint még egy nyelv. (Kivéve ha SSC a cél.)

2022. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azért én nem vágnám rá egyből, hogy német... Attól függ. Ha nem akarsz német nyelvterületen dolgozni vagy nem kell német ügyfelekkel tárgyalnod, akkor angol után felesleges, mert a németek nagy része beszél angolul. Pontosabban aki beszél németül, az általában angolul is. Franciákról pl ez nem mondható el.
2022. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!