Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középiskolában milyen szinten...

Középiskolában milyen szinten tanítják a nyelveket?

Figyelt kérdés
Általános iskolás vagyok és németet tanulok,de a középiskolában mindkét nyelvet tanulni kell majd(angol,német).A középiskolákban alap vagy közép szinten tanítják a nyelvet?

2022. jan. 11. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezt szerintem iskolája válogatja

Nálunk az volt, meg kellett jelölni, hogy angolos vagy németes csoportba szeretnél-e kerülni, azt a nyelvet már nem az alapoktól kezdtük, a másikat abszolút 0-ról, betűzés, színek, számok

2022. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt 1. idegen nyelv (nem kezdő, angol vagy német), és 2. idegen nyelv (teljesen kezdő csoportok minden más nyelvből, értelemszerűen volt kezdő angol lehetőség azoknak akiknek az 1. idegen nyelve német volt, és kezdő német is azoknak, akiknek az 1. idegen nyelve angol)
2022. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben az iskolától függ. Van ahol nagyobb hangsúlyt fektetnek rá, van ahol nem. Azoknak az iskoláknak amik szóbajöhetnek nálad a honlapját nézd meg, hátha találsz valamit erről.
2022. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nézd meg az iskola felvételi tájékoztatóját, amit általában megtalálsz a suli honlapján.

A német több helyen indul kezdő szintről, mint haladóról, szóval fontos ennek utánanézni. Gimnáziumban két idegen nyelv közül az egyik biztos, hogy kezdő szintről fog indulni, a másik amit általános iskolában tanultál pedig haladóról vagy újrakezdőről. Néhány gimnáziumban lehetőség van két új idegen nyelvet kezdő szintről tanulni, ha nem akarod folytatni az általános iskolában tanult nyelvet.

2022. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A békafeneketumtól egészen felsőfokig bármilyen színvonal megtalálható.
2022. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Változó. Gimnáziumban két nyelvet kell tanulni ugye, de nálunk például az angol kötelező volt mindenkinek és mellé választhattunk még egyet (német / olasz / orosz). Én az angolt akkor teljesen nulláról kezdtem és a negyedik év végén még mindig ott tartottunk (akkor már az emeltes csoportban! mert felvettem faktnak), hogy akkor most mi az a Present Continuous meg amúgy akkor most does vagy do stb. Tehát katasztrofális volt a nyelvoktatás, ha mellette nem jártam volna tanfolyamokra és magam sem gyakoroltam volna, akkor egy betűt nem tudnék angolul. Általános iskolában németet tanultam és ezt is szerettem volna folytatni. Első évben írattak velünk egy szintfelmérőt, ami alapján beosztottak minket a haladó csoportba, majd a tanárunk közölte velünk, hogy ő ebben nem hisz, ezért mindent a nulláról kezdünk…. Onnantól kezdve utáltam a német órákat, hiszen untam, már tudtam stb., és nemhogy nem fejlődött a nyelvtudásom, hanem azt is elfelejtettem amit addigra már megtanultam. Inkább az angollal foglalkoztam, mert azt akkor jobban szerettem, a némettől teljesen elment a kedvem.
2022. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Iskolánként, tanáronként változó.

Még kéttanos gimibe jártam, ahol az angol kimeneti szintet C1-nek ígérték, előzetesen. A haladó csoportból talán 6-unknak sikerült ez a nyelvvizsga, míg a kezdő csoport épphogy súrolta a középfok alsó határát.. A második nyelvvel sem volt sokkal nagyobb szerencsém: a tanár megkérdezte, hogy mi a csoport célja a nyelvvel, mire mindenki középfokot mondott. Nagyjából egy évig becsülettel tanultunk, utána a tanár nem tanított már szinte semmit (volt egy pár passzív tanuló sajnos) és inkább felejtettem, mint tanultam. Az a szomorú, hogy emelt óraszámban ment a második nyelv is..

Ha csakis az iskolai tanítást nézzük (semmi tanfolyam, vagy különtanár), akkor szerintem a leggyakoribb egy átlagos B2 lehet első nyelvből.

2022. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy átlag gimiben inkább B1 a bemeneti szint és nagyjából B2-re lehet eljutni (ez az érettségi követelmény).

Egy jó nyelves gimiben viszont van lehetőség B2-ről is indulni és akkor C1-re lehet eljutni érettségire.

Kéttannyelvűn pedig még arra is van esély, hogy 0-ról felsőfokra jussanak el a diákok 5 év alatt.

2022. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!