Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt német érettségit, 3...

Emelt német érettségit, 3 hónap alatt 0 tudással meg lehet csinálni? Anno abból érettségiztem közép fokon de nem használtam így nagyon nagyon megkopott.

Figyelt kérdés

2022. jan. 11. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Annó x éve, minden esetre annyi ideje, hogy semmi nem maradt belőle. Kizárt, hogy így menjen.
2022. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Az intenzitástól függ, meg úgyse tudod tanár nélkül megítélni, hogy mennyire kopott meg, illetve egyet tudsz tenni: csinálj meg egy feladatsort és ellenőrizd magad a kulccsal, rögtön kiderül, hol tartasz legalább az olvasásban, hallásértésben és nyelvhasználatban. Kellő intenzitással semmi sem kizárható.
2022. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 4 évvel azután, hogy megcsináltam a közép olasz érettségit, kezdtem el újra hogy középfokú nyelvvizsgám legyen diplomához. Nem volt időm itenzív tanulásra, szóval magántanárnál 1,5 év alatt jöttem fel arra a szintre, ami kellett. Közben fél év kimaradt, mert beütött a Covid, tehát így nem kellett a diplomámhoz a nyelvvizsga, viszont utána felvettek PhD-ra és ahhoz már muszáj volt, hogy újra folytassam, mert itt nem lehet megúszni a 2 nyelvet. Szóval nettóban 1 év kellett nekem a sok kihagyás után a B2-höz. De amúgy is nagyon akartam, hogy meglegyen, szóval Covid-kormányrendelet nélkül is folytattam volna.


Seperc alatt visszajött az alaptudásom amúgy, de a közép érettségi, az nem üti meg a mostani B1 szintet sem igazából (alapfok). 2020 áprilisában csúnyán elhasaltam volna a B2 vizsgán, akkor azon morfondíroztunk a tanárommal, hogy augusztusig összekapom magam, nem baj, ha június helyett csak szeptemberre lesz diplomám. Hát durván borult a dolog. 😆 De végül nem bántam meg, könnyebb volt ìgy, mint erőltetni.

2022. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!