Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két év alatt fel tudnám hozni...

Két év alatt fel tudnám hozni a kínait középfokra? Vagy jobban járnék azzal, ha új nyelvet kezdenék tanulni?

Figyelt kérdés

Idén végzek alapszakon és a mesterhez szükségem lesz majd egy B2-es nyelvvizsgára.

Jelenleg kínaiul tanulok, de a középfoktól még messze vagyok és nem tudom össze tudnám-e hozni addigra (HSK2-es vizsgám van, a középfokhoz HSK4 és a hozzá tartozó szóbeli kell). Eddig az egyetemen tanultam szabadon választott tárgyként (eddig sem volt a legideálisabb, mert lassan haladtunk, minden félévben más tanárom volt és más könyvet használtunk, vegyes csoportok voltak stb.), de azt mondták a jövőben valószínűleg nem indul majd több haladó kurzus, mert már most is alig van jelentkező, a csoportunkból is egyedül én szeretném folytatni. Úgyhogy nagyrészt egyedül kell tanulnom, mert más kínai tanfolyam itt nem elérhető (online sem találtam egyelőre) és a magánórákat nem tudom kifizetni, elég drágák.

A másik lehetőség pedig az, hogy elkezdek egy másik nyelvet (spanyolra vagy olaszra gondoltam, mert ez elérhető az egyetememen is és azon kívül is elég sok nyelviskolában). Viszont ezt is rizikósnak érzem, nem tudom két év alatt el tudnék-e jutni középfokra, ha a nulláról kezdem.


2022. jan. 12. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Korábban, középiskolában milyen nyelvet tanultál? Azt érdemes újra elővenni, mert ha nem is emlékszel sokra, valami biztosan visszajön, így nem 0-ról kéne indulni

Illetve hát az angol, mert B2-ig viszonylag könnyű felhozni, onnantól bonyolódik a nyelv, plusz lépten-nyomon belefut az ember, mert mégiscsak ez a legelterjedtebb

Az a baj, nem tudom, hogy állsz jelenleg a kínaival, de ha egy filmbe belekukkantasz és a szövegek felét már meg tudod fejteni hallás illetve felirat alapján, akkor 2 év alatt bőven meg lehet szerezni azt a nyelvvizsgát, ha elég időt szánsz rá

2022. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudok angolul, mellé kellene szereznem egy középfokú nyelvvizsgát egy másik nyelvből.

Korábban németet tanultam általános- és középiskolában is, de azt egészen biztosan nem szeretném újra elővenni. Sőt inkább csak el akarom felejteni, hogy valaha tanultam :D Egy betűt sem tudok németül, borzalmasan rossz tanáraim voltak mindig, csupa rossz emlékem van vele kapcsolatban és csak megutáltam magát a nyelvet is a nyelvóráknak köszönhetően.

Kínaiból pedig mint mondtam még messze vagyok a középfoktól, szóval egy filmből is inkább csak szavakat, kifejezéseket értek meg. Bár azért a HSK vizsgák feladatai szerintem könnyebbek, tehát nem kell fogalmazást írni meg ilyenek mint mondjuk egy origó vizsgán. Ettől még nyilván a középszint az középszint, de talán könnyebben fel lehet készülni a vizsgákra.

2022. jan. 12. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!