Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokról mennyi idő alatt...

Középfokról mennyi idő alatt lehet megtanulni felsőfokra angolt?

Figyelt kérdés
Most vagyok 12.-es, 1 honapja tettem le a B1 kozepfoku komplex nyelvvizsgat. Emelt angolbol fogok erettsegizni, ahova viszont keszulok ott majd C tipusu angol nyelvvizsgat kell letenni a diplomahoz. Ennek van eselye vagy gimiben kellett volna?

2021. febr. 9. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A C típus csak annyit jelent, hogy komplex (írásbeli+szóbeli), gondolom te a C1 szintre gondolsz. Ha csak kimeneti követelmény a diplomához, akkor van még 3 éved, nem kell sietni. Igazából másfél év alatt szerintem bőven fel lehet készülni kényelmesen. Bár hozzá kell tennem, hogy én egyből felsőfokra mentem, tehát lehet neked kicsit kevesebb/több idő lesz.
2021. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Diplomáig simán menni fog. Most ne görcsölj rá annyira szerintem, inkább az érettségire fókuszálj. Ha nyáron állsz neki akkor sem vagy elkésve. De például ha mostanában is nézel sorozatokat, akkor kezdhetsz átállni arra,hogy angolul nézed vagy minimum feliratosan, így is fejlődsz valamennyit.
2021. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A B1 egyébként nem a középfok, a B2 a közép.
2021. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaa igen elnezest elirtam, B2-t csinaltam es C1 felsofojut szeretnek
2021. febr. 9. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:
#2-3 vagyok. Szerintem kezdésnek a filmek, sorozatok angolul nézése jó lehet. Érettségi alatt ne strapáld még ezzel is magad.
2021. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg jól nézd meg, hogy C típusú nyelvvizsgát kérnek, vagy C1 szintűt!
2021. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a középfokúra minden nyelvtant megtanultál és megvan a B2 szókincsed akkor nem annyira sok idő. Igazából a legnagyobb eltérés a szókincs, sokkal de sokkal több szót kell tudnod valamint olyan szerkezeteket amik az élő beszédben is megfordulnak. Mondhatni el kell kezdened második "anyanyelvként" tekinteni rá. Már automatikusan kell tudnod beszélni bármiről ,akár nehezebb témákról is. Én is a filmek nézését, könyvek olvasását ajánlom angolul, hogy minél többféle beszédet hallj, főleg anyanyelvi környezetben.
2021. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tudom, hogy a B2-hoz a legtobb, vagy az osszes igeidot mar megkell tanulni. A C1 annyiban masabb, hogy nagyobb szokincs kell hozza, magasabb szinten kell ertsd az angolt, ha bedobnak egy bonyolultabb temat, akkora arrol is tudj beszelni.


A ket szint kozott mar annyira drasztikus kulonbseg nincs. Szerintem nehezebb mondjuk b1-rol b2-re elerni, mint b2-rol c1-re (sajat tapasztalat)


A te szorgalmadon, akaraterodon is sok mulik, szerintem annyi ido alatt siman feltudsz keszulni, meg akkor is, ha nem hajtod tul magadat.


Meg annyi féle lehetoseg van amivel fejlesztheted magad, ugyhogy biztos menne, csak legy kitart o es szorgalmas

2021. febr. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!