Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingo vagy Memrise segítség...

Duolingo vagy Memrise segítségével lehet gyorsabban, lendületesen haladni az adott nyelvből?

Figyelt kérdés
Nyilván kiegészítő alkalmazásoknak használnám.

2022. jan. 13. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A Memrise csak szótanulásra jó, és ott is hátrány, hogy te választasz, milyen témaköröket akarsz tanulni, így elég hiányos lesz a szókincsed, illetve az egész nagyon unalmas.

A Duolingo kifejezetten jó az alapszint eléréséhez, gyakorlati tudást ad, de nem sokat foglalkozik nyelvtannal - ennek vannak elönyei is, de hátrányai is.

NEkem a Duolingo hasznos volt, a Memrise nem igazán.

2022. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom az első válaszolóhoz. Próbáltam mindkettőt, de a Memrise tényleg csak szavak, esetenként rövidebb mondatok, kifejezések tanulására volt jó, és kicsit azért unalmasnak, egyhangúnak is találtam.

Duolingo mellé kell azért máshonnan nyelvtant hozzávenni (de kiegészítő appnak szerintem teljesen rendben van), de inkább ezt ajánlanám én is.

2022. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Egyiket sem tartom semmire. Kiegészítésnek is csak időpocsékolás.
2022. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Számomra DuoLingo - nulláról indított nyelvtanulás esetén mindenképpen:

- Szavakat tanít kiejtéssel

- Mondatba foglalva sajátítható el az új szókészlet

- Alapnyelvtant biztosít


A nulláról indítva a francia és olasz nyelveket kezdtem el. 1,500 szavas alapszókincset adott, utána jött a magántanár és rövid idő alatt lerakható is volt az alapfok, rá 6 hónappal a középfok mind a két nyelv esetében. (Nem egyszerre.)


Önmagában az alapszókincs és alapnyelvtan megszerzésére alkalmas, de felgyorsítja a nyelvtanulást.

2022. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Memrise
2023. márc. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!