Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a két angol...

Mi a különbség a két angol mondat között?

Figyelt kérdés
Had you been there before? Have you benn there before? Mindkettő értelmes, ez biztos
2010. szept. 8. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a különbség, hogy a második nem értelmes.
2010. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A második mondat azt kérdezi, hogy voltál-e már ott. Az első azt kérdezi, hogy voltál-e már ott egy bizonyos múltbéli határozott időpont előtt. pl múlt szerda előtt, a vizsgád előtt stb., de mindegy az, hogy mikor voltál ott mindkét esetben
2010. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
a másodikaban have you ever. legalábbis szerintem
2010. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első mondat egy olyan kontextusban tud elhangzani, amikor a beszédből kiderült már egy időpont, pl tavaly karácsony. Ekkor a before azt jelenti, hogy "az előtt", de elhagyja a kiderült időpont megismétlését. Tehát Jártál-e ott már az előtt is (annak előtte is)? (Azaz tavaly karácsony előtt is, vagy pedig csak a karácsony és a mai nap közt eltelt időben voltál először...)


A másodikban a before az ezelőtt bármikor, tehát a jelen pillanathoz viszonyít. Voltál-e ott ezelőtt bármikor.


Az ever nem kötelező elem, azt jelenti "valaha", és persze mindenkibe beleverik a "have you ever been" formulát, de ahogy mi se mondjuk ki sokszor, hogy "jártál-e már valaha nálam", ugyanígy az angol nyelv is használ több formulát. A before az ever-t helyettesíti.

2010. szept. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem present perfectben nem is lehet before-t használni, a before valami előtt, de nem "ezelőtt". Past perfectben jogos. Pl Last year I was on holiday in Cyprus. - Had you been there before? Vagyis még azelőtt, hogy tavaly ott voltál. De present perfectben csak ez lehet: Have you been there? Have you ever been there? Before nélkül. Szóval honnan vagy annyira meggyőződve arról, hogy az is helyes?
2010. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, beírtam a keresőbe a kifejezést - bár előbb tettem volna - és kijött egy csomó találat, úgyhogy ezek szerint mégiscsak van ilyen. Úgyhogy az előző véleményemet visszavonom.
2010. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!