Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » (1) I have learnt English for...

(1) I have learnt English for 2 years. (2) I have been learning English for 2 years. Mindkét mondat helyes, de akkor mi az igaz különbség a két mondat között?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 01:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Két évig tanultam angolul. (Régen)

Két éve tanulok angolul. (Még most is tanulok)

2011. okt. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez tévedés. Az első mondat is használható folyamatosként.
2011. okt. 8. 01:39
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Persze hogy használható, akkor "I was learning" lesz. De a kérdés nem ez volt. Az általad kérdezett két mondat között pedig az a különbség amit írtam.
2011. okt. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismétlem. Az elsőnek igaza van.


Az 1-et annyival kiegészíteném, hogy olyan cselekvést jelöl, ami a múltban történt, de a jelenben is van hatása.

2011. okt. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanilag mindkét mondat helyes, csak más a jelentésük.
2011. okt. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
A második a helyes, mert az elsővel úgy hangzik, hogy két év alatt megtanultad az angolt. De teljesen nem lehet megtanulni. Az egy folyamat, amit mindig lehet tökéletesíteni. Ha meg múltba akarod tenni, akkor I had been learning English for 2 years (when I went to the USA) pl.
2011. okt. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elsőt én úgy értelmezném, hogy tanultál angolul (de most már nem tanulsz) - és most is tudsz, tehát nem csak elkezdted, de aztán feladtad, és nem rendelkezel tudással. A másodikat pedig úgy, hogy még most is tanulsz.

Mondjuk az elsőnél én is arra gondolok, hogy nyelvtanilag helyes, de két év alatt szerintem senki sem tanul meg angolul, hacsak nem nyelvzseni.

2011. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

I have learnt English: Nem hangzik jól, helyette I've studied English for two years -et mondanék. Bár nyelvtanilag mindkét helyes, csak amit te írtál az egy picit mást is magában foglal. A második mondat viszont teljesen okés.


a teáltalad írt mondatok közötti jelentéskülönbség:


A különbség köztük roppant kicsike. Igazából csak annyi, hogy az első egy picit magában foglalja azt, hogy lassan már befejezed az ezen tárgyi tanulmányaidat/lassan tudod a nyelvet, illetve elértél egy magadnak kitűzött célt amit szerettél volna. Tehát még mindig tanulod a nyelvet, nem úgy mint ahogy itt néhányan írták...

A második lényegileg ugyanezt jelenti, csak még jócskán a tanulási folyamat közepén van, kihangsúlyozod ezt a két évet, melyben tényleg elég keményen tanultad és tanulod az angolt.

2011. okt. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

present perfectnek egyetlen esetét fordítjuk jelenre: since/for...

első mondat tehát véletlenül sem tanultam, hanem tanulok!!!

Amúgy ebben az esetben majdnem hajszálpontosan ugyanazt jelenti a simple és a continuous, vannak olyan igék, amik "szeretik" a continuoust (live, wait, work, study, learn). A folyamatos és egyszerű aspektus közötti különbség: folyamatosban azon van a hangsúly, hogy azzal (is) töltötted az idődet (tehát 2 évet angol tanulással), egyszerűben pedig azon, hogy eddig ennyit végeztél el (azaz az angoltanulásból 2 évet...). Látható, hogy a példamondatban ez elenyésző különbség!

2011. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

07:37 nem, egyáltalán nem úgy hangzik.


Az első jól leírta, nem kell tovább magyarázni

2011. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!