Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mesterszakra jelentkezhetek...

Mesterszakra jelentkezhetek attól ha még nincs meg a nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz az állmavizsgám addig nagyon remélem megszerzem. Most kell viszont a Felvibe jelentkezni a mesterszakra. Attól, hogy még nincs meg a nyelvvizsgám jelentkezni tudok?

2022. jan. 16. 01:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Simán, de meg be nem potolod úgy sem kapod meg a diplomát
2022. jan. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
A jelentkezést beadhatod, és el is mehetsz a felvételire, de július 7-ig minden dokumentumot be kell nyújtanod, így a diplomádat is, amelyet egyébként sem kaphatsz meg nyelvvizsga nélkül.
2022. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: ez nem biztos, lehet lesz amnesztia idén is
2022. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

#3: A kérdező helyében én erre azért nem blazíroznék. Aláírásgyűjtés ugyan indult a nyelvvizsga-amnesztiáért, de semmi garancia nincs, hogy rábólintanak. Én arra tippelek, hogy nem is fognak. Nincs is különösebb indok rá, hiszen a jelenlegi járványügyi korlátozó intézkedések már egy jó ideje senkit nem akadályoznak meg abban, hogy nyelvtanárhoz járjon vagy nyelvvizsgázzon. Maszkban ugyan, de mindent meg lehet csinálni, mintha nem is lenne járvány. Nem is volna méltányos az amnesztia azokkal a tömegekkel szemben, akik még a járvány előtt a nyelvvizsga-hiány miatt nem kaptak diplomát. Én voltam olyan diplomaosztón, ahol a végzettek kb. harmada diploma helyett egy A4-es papírt kapott műanyag tokban a rektortól. Nem valami felemelő érzés. Joggal kérdezheti egy ilyen volt hallgató, akinek lehet, hogy azóta sincs diplomája a csapnivaló nyelvérzéke miatt, hogy mi jogon kapnak nulla nyelvtudással most a végzősök diplomát, amikor ő emiatt nem kapott.


Már csak azért is érdemes volna a kérdezőnek a nyelvvizsgára ráhajtania, mert elég frusztráló, ha valakit egyébként pontszáma alapján felvennének a mesterképzésre, s a nyelvvizsga miatt mégis várhat egy évet. Arról nem is szólva, hogy kiadott diploma nélkül a legtöbb szakmai álláshelyre még pályázni sem tud, hogy legalább szakmai tapasztalatot szerezzen az alatt az egy év alatt. Aki nem felel meg a pályázati kiírásnak, a HR-es az első körben kiszórja, be sem hívják az állásinterjúra.

2022. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Sztem meg lehet, persze nem kell erre alapozni. Egyébként igenis sok ember érintett sztem most is.
2022. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Négyes nekik legalább volt diplomaosztója.

Én ha nem lesz nyelvvizsgam nem mehetek el a saját diplomaosztomra és ha csak egy olyan papírt akkor hát azt veszek át de legalább kapnak valamit azért a 3 evert és megünnepelhetnem az allamvizsgam.

Nálunk az egyetemen nincs ilyenre lehetőség sajnos hogy olyan oklevelet kapjunk.

2022. jan. 16. 21:31
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Biztos lesz idén is amnesztia.
2022. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként igen megérdemelnék, hogy ott lehess, én 5 éves képzést fogok befejezni, S sajnos nekem sincs nyelvvizsgák.
2022. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
*megérdemelnéd
2022. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

#6: Nem "oklevelet" vettek át ezek a nyelvvizsga nélküli hallgatók a diplomaosztón, hanem egy egyszerű igazolást egy A4-es lapon, hogy a tanulmányaikat befejezték. Ez a papír önmagában az égvilágon semmire nem jogosít, így szakmai állás betöltésére sem.


Még egyszer mondom: ha nyelvvizsga-amnesztiát hirdetnek, akkor joggal kérdezheti egy nyelvvizsgás hallgató, hogy minek ölt bele egy rakás pénzt, időt és energiát a nyelvvizsga megszerzésébe, amikor az a társa is pontosan ugyanolyan diplomát kap, mint ő, aki meg se tud mukkanni egy idegen nyelven. Már a beiratkozáskor lehetett tudni, hogy kelleni fog a nyelvvizsga a diplomához. Senki nem árult zsákbamacskát, világosak voltak a követelmények, s bőven volt is idő a nyelvtanulásra. Aki halogatta a nyelvtanulást, annak mindvégig számolnia kellett ennek a következményeivel. A nyelvvizsga-amnesztia ilyen helyzetben majdnem olyan, mintha visszamenőlegesen eltörölnének egy egyetemi vizsgát azzal a felkiáltással, hogy kapjanak már az azon végleg megbukottak, és emiatt kihullottak is diplomát.

2022. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!