Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszba hogyan bírom eldönteni...

Oroszba hogyan bírom eldönteni, hogy melyik ige milyen végződést kap?

Figyelt kérdés
A végződéseket tudom, csal azt nem, hogy gogyan bírom felismerni az igéből, hogy milyen lesz a ragozott végződése

2022. jan. 18. 18:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, orosz tanár!

Én elhiszem, főleg, hogy én abszolút nem tudok oroszul. És nem csak kétségbe vonni nem akarom, hogy tanár vagy, hanem elismerésem, hogy ingyen itt segítesz másoknak.



Amit írtam inkább a kérdező felé figyelmeztetés! Mert a neten nagyon sokan írnak mindenféle témában elég nagy ostobaságokat is.

Egy részét ki lehet szűrni, egy részét nem.

Következménye pedig nem arra nézve van aki állítja, hanem aki a leírtakat elfogadja tényként.

Akár nyelvtanulás, akár más téma.

2022. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Esetleg tudnal ajanlani jo tankonyveket, amelyek a nyelvtanra mennek ra? Akar magyar, akar orosz nyelven. En kint elek Oroszorszagban es a kommunikacio eleg jol megy, viszont a ragozast a mai napig el szoktam rontani, ezert nagyon halas lennek barmilyen tippert reszedrol a temat erintoen. : )

2022. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 chtt ***** válasza:
100%

Kedves #12., nem igazán tudom, hogy kint miféle könyveket lehet kapni (én sajnos ezer éve nem jártam odakint), de szerintem a hálón nagyjából mindent megtalálni. Összefoglalónak a gimis orosz nyelvtanom a legjobb (az is majd' ezeréves:)), illetve a Havronyina könyv jut eszembe - [link]

Esetleg itt is érdemes körülnézned - [link] - hátha kapsz ötleteket, vagy valamelyik oroszos face-csoportban, ott is nagyon segítőkészek.

2022. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kint élsz Oroszországban? Nyelvet tanulni mentél ki vagy valami egyetemi program vagy minek keretében? Nem sok ilyet lehet hallani.

Bocsi a kérdésért, csak nagyon megakadt rajta a szemem és érdekes.

2022. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

13

Nagyon szepen koszonom a segitseget!: )


14

Megismerkedtem a ferjemmel, aki orosz, es hozza koltoztem ki. De ismerek olyat, aki egyetemre jott ki tanulni, raadasul nem kell tandijat fizetnie, mert van valami egyezmeny Mo. es Oroszo. kozott, ami ezt lehetove teszi. A reszleteket viszont nem tudom, mert ugye en nem tanulok.

2022. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ami nekem van könyv az a КТО ТАМ, sokat beszéltet a könyv, nyelvtanra is kitér, de csak akkor bírod igénybe venni a digitális részét, ha tanár vagy.
2022. jan. 21. 15:23
 17/17 anonim ***** válasza:
38%

#16

Az helyesen "de csak akkor TUDOD igénybe venni a digitális részét, ha tanár vagy".

Előbb magyarul tanulj meg rendesen ha lehet és csak utána külföldi nyelveken.

2022. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!