Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a spanyol nyelv...

Az olasz vagy a spanyol nyelv a nehezebb?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ha valaki tudja az egyiket, akkor a másikat néhány hét alatt eltudja sajátítani. Tehát, akkor valószínűleg túl nagy nehézségbeli különbség nem lehet a két nyelv között. (?)

A spanyolhoz szerintem több anyag van az interneten, angolul tudok.

Illetve a másik kérdésem, hogy melyik lenne a hasznosabb Magyarországon, az olasz vagy a spanyol?



2022. jan. 20. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokon beszélem mind a két nyelvet. (Nyelvszak+fordítói mester) Mind a kettőben megvan, hogy melyik rész a könnyebb és melyik a nehezebb. [link] Ez az oldal jól megmagyarázza a különbségeket és ha odakattintasz, hogy táblázat itt látható akkor részletesen mutatja a nyelvtani rész különbségeit és azt, hogy melyik nehezebb (sárgával kiemelt). Alapokat talán meg lehet tanulni, de a néhány hét nagyon kevés egy nyelv elsajátítására. (És most csak a középfokra gondolok, nem anyanyelvi szintre.)
2022. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%

A spanyolt hasznosabb, mert több helyen beszélik, még az USA-ban is eltudnál vele boldogulni angol helyett. (Egyébként a nővérem spanyolos volt, spanyol cégnél dolgozik jelenleg, Pestről indult és most Madridban van, szóval neki bejött Magyarországon.)

Az olasz nyelv nagyon szép, én olaszul tanultam, Olaszországban is élek, egyetemre is idejártam, hogy Magyarországon mennyi haszna van azt sajnos nem tudom, de Olaszországon kívül más országban nem tudod használni. Viszont cserébe nagyon lehet szeretni :)

2022. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!