Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német vagy az újlatin...

A német vagy az újlatin nyelvek (francia, olasz, spanyol, stb) nyelvtana a nehezebb?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Az a nehéz, amibe nem fektetsz elég időt és/vagy ócska a nyelvérzéked. Minden megtanulható, mindnek megvan az egyszerű és a bonyolult része is.
2013. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő is. Én az újlatin nyelvekre szavazok, a német nyelvet soha nem szerettem, de mégis kénytelen voltam megtanulni (nem bántam meg, mert tudtam használni), de a nyelvtanom az katasztrófális (magamtól tanultam), de nagyon jól elboldogulok vele.
2013. dec. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
A német nyelvtan összetettebb, komplexebb, de mégis logikus, átlátható rendszerű (mint a magyaré). Az újlatin nyelveké kevésbé összetett, de nagyon elvont, kesze-kusza (mint az angolé).
2013. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 webnyelv ***** válasza:

Egyénfüggő, kinek mi nehéz. Az újlatin nyelvekben sok igerag van, sok az igeidő, van kötőmód, aminek használata új a magyar anyanyelvű számára. A francia kivételével a főnevek neme az esetek nagy részében könnyen kikövetkeztethető, csak két nemük lehet a főneveknek.

A németben a névszóragozás nehéz, meg kell tanulni a főnevek nemét és többes számát külön, és van négy eset. Mindent egybevetve az esetek kb. 50-60%-ában a főnevek neme kikövetkeztethető, és három nyelvtani nem van. Szenvedő szerkezetben mellékmondatban múlt idővel módbeli segédigés mondatoknál ijesztő szerkezetek vannak, ez a neolatinban nem olyan vészes.


A német nehezebb, de logikusabb.

2013. dec. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
A német könnyebb és csúnyább.
2014. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!