Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulashoz valami...

Angol tanulashoz valami modszer akinek bevallt - konyv, film, zene, program ?

Figyelt kérdés

#nyelv #angol nyelv #angol #angol nyelvtanulas
2022. jan. 25. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézz mindent angolul, angol felirattal (filmek, sorozatok , youtube videók). Ezenkívül olvasni is nagyon hatékony, csak ne vállald túl magad, olyan könyvet válassz, aminek azért a nagy részét érted, a maradék szót pedig kiszótárazod.

Ajánlom, hogy a kedvenc zenéidnek nézd meg a dalszövegét és fordítgasd le.


Ezek olyan szórakoztató módok, amik egyben hatékonyak is.


Ezenkívül, ha akarsz nyelvvizsgázni, akkor mindig az általad választott nyelvvizsga könyveiből érdemes tanulni.

2022. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

vizsgazni nem szeretnek.

Sok youtube vlogot,videokat nezek. Nagyjabol ertem oket. Konyvet elkezdtem olvasni, de gyerekeknek irodott konyvekben sok olyan szo van ami annyira nem hasznos nekem,,,,foleg a regi kis regenyecskekben. Probalok valami modern tortenetet keresni. Bar ebbol is valami konyitett verziot keresek, pl. valami netflix filmhez irodott vagy hasoblot.

2022. jan. 26. 19:10
 3/5 A kérdező kommentje:

zene is jo igen, fen tartja az erdeklodest.



Arra is gondoltam,hogy esetleg fogok egy angol nyelvu sorozatot es leszibkronizalom otthon. A passziv angol tudast elohozzam,hogy beszelek is,kiejtem a szavakAt.

2022. jan. 26. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy online szótárt ajánlanék, ha még nem ismered (topszotar.hu). Évek óta használom, (mondjuk én csak a szótári részét), de vannak nyelvtani anyagok, szószedetek nyelvvizsgánként, egy szintfelmérő és egy-két angolos játék is.


Én új szavakat egy Excel dokumentumba gyűjtöm ki, így a telefonomon is tudom bővíteni/átnézni. Az első oszlopba mennek a szavak (és a kiejtés, hogy ha olyan elvetemült kivételekről van szó, mint a geoduck), a második oszlopba pedig a jelentés, ahová mindig annyi magyar megfelelőt írok (+ szinonímák), amennyit csak tudok, hogy jobban berögzüljön.

2022. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a fentiek mellett tanultam könyvből is,hogy lássam hol tartok kb,milyen szinten. Plusz nyelvtant is pontosított. Oxford könyv vagy igazából bármelyik önálló tanuláshoz való könyv,ami neked szimpatikus. Ezek nem baj,ha alapból angol nyelvűek.

A fenti tanácsok a legjobbak,sokkal gyakorlatiasabbak.

2022. jan. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!