Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha minél hamarabb középfokú...

Ha minél hamarabb középfokú angol nyelvvizsgát szeretnék,hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Elnézést ha buta a kérdés,de lassan 40 leszek már,nem vagyok ebben benne.

Angolul tanultam gimnáziumban,nem vagyok teljesen kezdő. Vettem most egy kezdő nyelvtani könyvet munkafüzettel,hogy valahol elkezdjem,frissítsek,mit tudok,mit nem. De aztán hogyan tovább? Magán tanár, vagy nyelviskola? Mit ajánlotok,hogy minél hamarabb le tudjam tenni? Intenzíven tudok most erre készülni,ez nem gond. Minden jó tanácsot szívesen veszek.


2022. jan. 26. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Én már negyvenen túl, hasonló helyzetben (bár én már bőven B2 felett voltam és sokáig használtam a munkámban is a nyelvet).

Tanulok a gyermekemtől: ő szinte kizárólag filmekből, videókból tanult meg angolul C1 szinten. Szóval mindent angolul nézek (esetleg angol felirattal).

Ezzel a nyelvtant is meg lehet automatikusan tanulni, hiszen hallod, látod a mondatokat a hétköznapi használat során. (Működik, a gyermekem 100%-os nyelvtant írt B2-n).

Válassz ki egy konkrét nyelvvizsgatípust (leginkább azt kell eldöntened, hogy egynyelvűt vagy kétnyelvűt szeretnél-e) és vedd meg annak a nyelvvizsgaközpontnak a gyakorló könyveit. Ebben látod a feladattípusokat, van hozzá hanganyag is, így pontosan tudni fogod, mire készülj és mit szükséges még pótolni. Illetve ragadj meg minden lehetőséget arra, hogy beszélgess, akár tanárral is, de mindenképp olyannal, aki engedi, hogy folyékonyan beszélj, nem állít le folyton azért, hogy javítgassa a hibáidat!

2022. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, h mennyire lesz hasznos, de leírom.


30on túl vagyok, és már súrolom a felsőfokot szép lassan. asszem 2014ben raktam le a középfokút, mert kellett a diplomához. Az magántanárral sikerült, volt is vmennyire értelme, de akkor indultam be igazán, mikor néztem a neten módszereket, és egyedül nekiálltam.


szótanulásnál egy dologra figyelek nagyon, hogy minden ismeretlen szót kössek vmihez: személyes élmény, hasonló alakú szó, dalszöveg, vagy megnézem, mely szóval ugyanaz a gyökere stb. (etymology)

pl. a yawn szó úgy tudtam megjegyezni h Jaws (Cápa) című filmhez kapcsoltam, vagy sock – socket - pocket


mondatokat is inkább úgy írok ki, hogy csak a jól hangzó idézeteket, dalszöveget, amiket megjegyzek.


filmekből is ki szoktam írni olyan félmondatokat, amikból sokszor mémek válta, pl. Naked gun – Nice beaver poén.


olyat is szoktam, h mikor sétálok vhova, elmondom magamban angolul, h pl ha útbeigazítást kérne egy külföldi, hogyan mondanám. hogyan mondanám az eladó helyében, h csak egy ember tartózkodhat a helyiségben stb. ezeket sokszor otthon leírom, mert ellenőrzöm, h nylevtanilag helyes.


természetesen rengeteget olvasok/nézek videót angolul.

de nyilván ezek az én módszereim, biztos nem tudnék munkafüzetből vagy könyvből, annyira unalmas.

2022. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Vettem most egy kezdő nyelvtani könyvet munkafüzettel,hogy valahol elkezdjem,frissítsek,mit tudok,mit nem. De aztán hogyan tovább?"

Mutasd majd meg a tanárnak, hogy mit vettél, de bízd rá, hogy miből akar tanítani. Ha másból, akkor csak mellékesen használd ezeket is.

2022. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2022. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!