Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvben mi a különbs...

Az angol nyelvben mi a különbség pohárköszöntő esetén a következő szavak között, és mikor melyiket használjuk? Alább írom.

Figyelt kérdés

Angolul a pohárköszöntő: toast

De olvastam, hogy jelentheti a toast a koccintást is.


A bonyodalmat az okozza, hogy van egy másik szó is, amit koccintásra használnak, ez a szó: clink.

Ezt így látom használatban, hogy clink glasses.


Hogyan használjuk ezeket? Például esküvőn van ez a mondat:


Let's rise our glasses and toast to a life full of love.


Ebben a mondatban a toast azt jelenti, hogy koccinntsunk? Valamint e helyett a clink szó használható lehetne?


Köszönöm előre is a válaszokat.



#pohárköszöntő #toast #clink #clink glasses
2022. jan. 26. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Raise lesz az, nem rise. A toast nem magát a koccintást jelenti, bár a toastnak kétségtelenül része a koccintás is. Ezért működhet a te mondatod is, de én inkább így mondanám:

Let's raise our glasses to a life full of love

Let's raise our glasses as a toast to a life full of love

Let's raise our glasses and have/drink a toast to a life full of love


A clink szerintem nem használható itt helyette, már csak azért sem, mert az alapvetően inkább ige, a toast meg inkább főnévként fordul elő. Másrészt, a clink az maga a poharak összekoccanása, az egy hétköznapi dolog. A toast nem erről szól, hanem a tisztelgésről, jókívánságról, ezért nem arra szólítjuk fel a többieket, hogy üssék össze a poharukat másokkal, hanem hogy fejezzék ki tiszteletüket. Ez sokkal fennköltebb! És ennek úgy mellesleg része a poharak összekoccintása is.

2022. jan. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszi a javítást: raise.

Nagyon érdekes, amit írtál, köszönöm a segítséget. Sőt még találkoztam olyan kifejezéssel is, ami így kezdődik: Let's toast...

2022. jan. 26. 13:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Let’s toast - let us toast

Koszontsuk, de akar ugy ink … egeszsegere.

2022. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezt láttam:

Let's drink a toast to ..

2022. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4,

Let’s drink a toast to…

Igyunk egyet a … re.


Nincs ra szabaly, tobbfele kepen ki lehet fejezni.

2022. jan. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak világosabb számomra most már.
2022. jan. 27. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!