Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért olyan nehéz sokaknak...

Miért olyan nehéz sokaknak megszerezni egy közép nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Hihetetlen mi megy néha itt a nyelvvizsga amnesztiáról. Egy B2 angol, de akár más "kamu nyelv" Eszperantó, lovárit sok helyen elfogadják. A legnehezebb egyetemi vizsga, még a könnyű szakoknál is 5x nehezebb, mint egy közép komplex nyelvvizsga. Ráadásul tele a net és az android/ios store nyelvtanulós applikációkkal.
2022. jan. 27. 11:19
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Aki erre nem képes, az hogyan jutott el az abszolutóriumig? Hogyan írta meg a szakdogját, tette le az államvizsgáját? Vagy azok az egyetemi szakok ennyire könnyűek, hogy közel nulla teljesítménnyel lehet papírt szerezni, és ezért a nyelvvizsga a legnehezebb a 3 év alatt?
2022. jan. 27. 11:20
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Van akinek az nem megy. Olyan, mint ha humán szakon matek tárgy is kötelező lenne. Azon mennyien elbuknának. Na a nyelv is ilyen annyi különbséggel, hogy az kötelező a diplomához.
2022. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%

Én pedig azt nem értem, hogy 0 empátiával hogy sikerült eddig életben maradnod.


10001 másik példát fel lehetne hozni, ami általánosságban bonyolultabb egy nyelvvizsgánál, mégsem hozzuk fel. Pont azért nem, mert ami az egyiknek könnyebb, az a másiknak lehet nehéz. És nem akadályoz a nyelvismeret hiánya a diplomaszerzésben, lévén rengeteg magyar nyelvű forrás érhető el szinte minden területről.

A másik; ha esetleg valaki tud angolul, nem biztos, hogy tudja beszélni. Én is úgy vagyok, hogy egy angol szöveget meg tudok jól érteni, de beszédben olyan vagyok, mintha nem is ismerném a nyelvet. Szóval önmagamban én is fel tudom az angol forrásokat dolgozni, mert ahhoz megvan a képességben, de a beszédhez nincs.

2022. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
13%

#2: Na de akkor ilyen alapon azt is felvethetnéd, hogy aki humán beállítottságú, annak miért kell matekból meg nyelvből érettségiznie.

A válasz érettségi és diploma esetén is ugyanaz: mert ez az elvárás és ez az előírás.

Egy érettségizőtől elvárunk bizonyos fokú jártasságot humán és reál tárgyakból valamint egy nyelvből is; és ugyanígy a diplomához is elvárunk – többek között – egy középfokú nyelvismeretet.

És igen, a középiskolások azon nyavalyognak, hogy miért kell matekot tanulniuk; a diplomázók meg azon, hogy miért kell nyelvvizsgázniuk.


Egyébként meg sem érettségizni, sem diplomázni nem kötelező, egy jó szakmával anélkül is jól meg lehet élni. De aki érettségizni akar, az vállalja, hogy a kötelező tárgyak mindegyikéből érettségizni fog. Aki meg diplomát akar szerezni, az meg vállalja a nyelvvizsga-kötelezettség teljesítését. Legkésőbb akkor, amikor beadja a jelentkezését az egyetemre, tehát előre tudja, mire vállalkozik.

Akkor mire fel ez a sírás-rívás?!?

2022. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

Azért a "humán beállítottságú" embereknek kedvez az érettségi azzal, hogy a 4 kötelezőből 3 tárgy humán tárgy. Ennek ellenére nem sok "reálost" hallottam panaszkodni, ellenben "humánost" amiatt az egyetlen tárgy miatt rengeteget.

Én sem tudom felfogni mi olyan nehéz ebben, de azt belátom, hogy nagyon sok helyen rossz az oktatás a középiskolában. Szerintem ez nem elég mentség, de nehezítő körülmény. És egyáltalán nem elérhető minden forrás magyarul, már bsc-n sem.

2022. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem értem hogyan jön ide az empátia.


Szimplán érdekel az ok. AHogyan írtam, a legtöbb egyetemi vizsga sokkal rosszabb, mint egy közép nyelvvizsga összehozása, a nyelvet meg eleve évek óta, gyerekkorod óta tanulod/tanítják.


Az hogy nem megy, azt szimplán nem fogom fel. Humán szakon végeztem, most reál szakot tanulok egyetemen, a matekon vért hugyoztam, az nekem sem "megy", középiskolában buktam is belőle, ennek ellenére most egyetemen önerőből, minimális tanári segítséggel megcsináltam mind a 12 matekos tárgyat.


Közép nyelvvizsgán ilyenekről kellett beszélnem, hogy "Milyen filmet láttam", vagyis a harry potterről értekeztem kb. 2 percet... Ha ez nem megy, akkor nem értem hogy sikerült egy átlag egyetemi szóbeli vizsgát letenni.

2022. jan. 27. 13:02
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem hogyan jön ide az empátia."


Úgy jön ide, hogy az írásodból csak úgy sugárzik a lenézés és a rosszindulat...


"...a nyelvet meg eleve évek óta, gyerekkorod óta tanulod/tanítják."


Magyarországon a nyelvoktatás hirhedten rossz a közoktatásban, nagy átlagot nézve. Lehet, hogy te erről nem hallottál semmit, és esetleg te a jobbik oktatásban részesültél.


"...ennek ellenére most egyetemen önerőből, minimális tanári segítséggel megcsináltam mind a 12 matekos tárgyat."


Nem tudom, hogy mennyire volt minimális az a segítség, de az biztos, hogy nem ingyen volt. Az embereknek egyszerűen nincsenek fölösleges százezreik tanárra költeni, audidakta módon tanulni pedig nehéz. De becsülendő, hogy a nehézségeid ellenére el tudtad végezni a tárgyakat.


"Közép nyelvvizsgán ilyenekről kellett beszélnem, hogy "Milyen filmet láttam", vagyis a harry potterről értekeztem kb. 2 percet... Ha ez nem megy, akkor nem értem hogy sikerült egy átlag egyetemi szóbeli vizsgát letenni."


Ebből pedig tökéletesen látszik, hogy nem érted a lényeget.

2022. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

"A legnehezebb egyetemi vizsga, még a könnyű szakoknál is 5x nehezebb, mint egy közép komplex nyelvvizsga."


Gondolod te.

3 diplomám van, szép eredményekkel végeztem mindhárom szakon. Voltak vészes időszakok, de alapvetően fel tudtam készülni nulláról maximum 2 hét alatt. Záróvizsgára 3.


Spanyolt 4 évig, németet 2 évig, latint szintén 2 évig, angolt 7 évig tanultam... Ahha, vért izzadtam azért, hogy elsőre meglegyen angolból a komplex közép nyelvvizsgám. A többiből meg sem próbálom. Az angolt értem, olvasni tudom, nyilván mert a szaknyelv is az volt mindenhol. De nem tudok beszélni angolul, írni is rengeteg keresgéléssel és fordítással tudok (merek).


Nincs hozzá érzékem. Lehet mondani, hogy nincs olyan, hogy nyelvérzék, de én egyszerűen képtelen vagyok erre. És baromi kellemetlenül is érzem magam, mikor használnom kell idegennyelvet.


Úgyhogy ennyit erről...

2022. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Jah és az angolom 67%-al sikerült... Szóval nem, egyáltalán nem sikersztori.
2022. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
34%

#8: "Nincs hozzá érzékem. Lehet mondani, hogy nincs olyan, hogy nyelvérzék, de én egyszerűen képtelen vagyok erre"

Ez esetben talán jobban jártál volna, ha a spanyol/német/latin helyett is az angolra fordítottál volna több energiát, mert akkor talán sikerült volna legalább egy nyelvet elsajátítanod, és akkor lehetett volna akár sikersztori is.

2022. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!