Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanulás kezdőről...

Angol nyelvtanulás kezdőről közép szintre. Tippek?

Figyelt kérdés
Az angoltudásom megkopott az évek alatt, és a jövő héten megyek egy 1 hónapos nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra. Addig viszont szeretném felfrissíteni a tudásom, alapvetően jól ment a középszintű érettségim 5-ös lett, tudnátok ajánlani valamilyen oldalt/alkalmazást ami segít visszahozni a tudást nagyjából középszintűre?

#nyelvvizsga #angol #középsfok
2021. szept. 6. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Én a nyelvtannal kezdeném, bár nem tudom mennyit felejtettél.

Van ilyen szuper egyszerű könyv mint a:

[link]

Ebben nagyon egyszerűen le van írva, hogy melyik igeidő alatt mi történik ábrákkal.


Egyel bonyolultabb a grammar in use, raymond murphytől, de ez csak angol nyelven van úgy tudom



Szavakból esetleg a középszintű érettségi szóbeli témaköreit javasolom

2021. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%

Több évnyi felejtést visszahúzni egy hét alatt? :D :D :D

Olvass Harry Pottereket, hátha találsz erre vonatkozó varázsigét.

Csak nehogy olyant mondjál, amitől a végén megjön az eszed, mert az gáz lenne.

2021. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es:


Nem elfelejtettem angolul, folyamatosan használtam, inkább frissíteni szeretném a nyelvtani részleteket stb.. Te meg keress más időtöltést értelmetlen válaszok írása helyett :)


Első váalszolónak köszi!

2021. szept. 6. 12:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából minden segít, amit angolul látsz, hallassz. Kiegészítésnek átállíthatod alkalmazások, telefon nyelvét angolra, hallgathatsz, nézhetsz videókat, filmeket, podcasteket. Olvashatsz cikkeket, könyvet.


Számomra ez a könyv írja le érthetően a nyelvtant:

[link]


Próbálhatsz szövegeket írni/mondani magadnak, így a szükségesebb kiesett szavakat ismét meg kell keresned hozzá.

Majdnem ugyan ezt a hatást éri el, ha a körülötted lévő (kevésbé ismert) dolgok nevét mondod el sorban. Pl kilincs, csap ...

Ha ezt unalmasnak találod, akkor másoknak is írhatsz, pl InterPals, HelloTalk, Slowly alaklmazások egyikén (van egy csomó másik is, amelyik szimpatikus). A felmerülő témákhoz színtén utána kell nézni az elfelejtett szavaknak.


Kikapcsolódás képpen hallgathatsz zenét, és közben folytathatod a tanulást:

[link]

2021. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!