Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért félek angolul beszélni?

Miért félek angolul beszélni?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöki diplomám van, vidékről származom, már gimibe középfokú nyelvvizsgát szereztem. De sosem kellett beszélgetnem senkivel, így amikor állásinterjún mondják hogy térjünk át angolra, tisztára ideges leszek, hogy tuti valamit elrontok, nem tudom magam kifejezni...pedig angolul nézek filmeket, megértek mindent, de nem tudom visszamondani...

Hogyan lehet ezen javítani?

Nem mindenkinek vannak külföldi ismerősei, erasmus, se pénze hogy minden évben utazzon és aktív maradjon a nyelvtudása...



2022. jan. 31. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért félsz, mert nincs benne gyakorlatod.

Nincs senki, akivel gyakorolhatnál? Ismerősök, barátok? Vagy netes ismerős?

Egyébként nyugodtan beszélj. Gondolj arra, hogy nem az iskolában vagy, nem azt fogják nézni, hogy tökéletesen helyes-e nyelvtanilag a mondat, hanem, hogy megértenek-e, és te érted-e őket. A lényeg, hogy el tudd mondani, amit szeretnél.

Egyedül is gyakorolhatsz, magadban elmondod vagy hangosan kimondod, hogy miket mondanál egy adott szituációban.

2022. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem neked is az segítene ami nekem a németben. El kellene menned pár hónapra angolnyelvű közegbe. Ott rá is lennél kényszerítve, és egy idő után megszokod, hogy nem röhögnek ki, ha valamit nem helyesen fejezel ki.
2022. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami az idegességet illeti, legtöbb emberben ez benne van. Át kell verned magadat rajta. Klinikai esetek szoktak nyígni, hogy de hát én ilyen vagyok, de az átlag normális ember a gátlásain felül tud kerekedni. Én például sokkal jobban utáltam beszélni, mint bárki más, alighanem országos harmadik helyezett voltam gátlásokban, aztán csak ezért elmentem egy tanfolyamra, és minden lehető alkalommal jelentkeztem - egyszerűen felraktam a kezemet, és beszéltemm bármilyen fos érzés is volt (mondjuk nem voltam a csoport leghülyébbje, azért az kellett, hogy hülyeséget legalább ne beszéljek). Így elég hamar kijött belőlem a gátlás nagyja, de egy fél év múltán ráeszméltem, hogy igen, de a csoporton kívülikkel szemben maradt gátlás, ezért fájó szívvel otthagytam a csoportot (már lettek barátaim), és mentem más nyelviskolába. Ésígytovább.

Mondjuk annyi pénzem mindig volt, hogy egy fél évnyi nyelvtanfolyamra olcsó iskolában befizessek.

2022. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy biztos magadban és mert megérteni valamit nem ugyanaz, mint mondani. És lehet, az önbizalmad sem elegendő.
2022. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha van valami számítógépes játék ami multi és érdekel, keress embereket akikkel játszhatsz közbe discord vagy valamin beszélgess velük
2022. febr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!