Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo írásbeli nyelvvizsgán...

Origo írásbeli nyelvvizsgán mik a minimum ponthatárok?

Figyelt kérdés

Illetve azt tudom, hogy az olvasáskészség1+2 12 pont, íráskészségnél 12 pont és közvetítésnél 6 pont a minimum teljesítési követelmény. Viszont pl az olvasáskészségnek 2 része van, akkor egybe véve kell meglennie a 12 pontnak? Ha az egyik része 5 pontos, a másik meg 8 pontos, akkor az összesen 13, tehát ez a része sikerült. Vagy mindegyik résznél van teljesítési minimum? Ha (kigondolok valamit) az első rész nem érte el a 6-ot, akkor hiába 13 pont összesen, úgy veszik, hogy nem sikerült?


Bocsi az összevissza gondolatokért, remélem érthető. Szóval összegezve: a 2 feladatnak egyben meg kell lennie minimum pontszámnak vagy külön-külön is van minimum, amit el kell érni?



2022. febr. 1. 08:53
 1/2 anonim válasza:
Minden feladatrészből kell meglennie a 40%-nak, illetve összesítésben a 60%-nak. Az egyes feladatrészeknél mindegy, hogy milyen arányban éred el a pontokat, a lényeg, hogy 40%, vagy afelett légy. Példa: Ha az olvasásértésnél a /20-as feladatból elérsz 14-et, akkor ha a második /10-es feladatot kinullázod, akkor is sikeres ez a részed. Remélem tudtam segíteni! :)
2022. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, erre voltam kíváncsi, köszönöm!
2022. febr. 3. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!