Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most akkor hogy is van a...

Most akkor hogy is van a komplex angol középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Miből hány százalékot kell elérni és melyik oldallal lehet felhúzni? A szóbelivel vagy az írásbelivel?

2022. febr. 4. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik. Általában úgy van, hogy 4 részből áll az egész.

Listening

Speaking

(Ez a szóbeli)


Reading

Writing

(Ez az írásbeli)


Az írásbeliből és a szóbeliből jön ki a komplex (teljes értékű) nyelvvizsga.


Sok helyen úgy van, hogy a teljes nyelvvizsga 60%-tól érvényes, viszont a 4 rész egyike sem lehet 40% alatt.


Például:

Listening 78%

Speaking 67%


Reading 72%

Writing 43%


Ez esetben a komplex nyelvvizsga átlaga összesen 65%, tehát megfelelt.


Olyan is előfordulhat, hogy minden részből meg kell lennie a 60%-nak, ha egy 59, akkor már sikertelen lesz az egyik bizonyos fele a vizsgádnak.


Például:

Listening 78%

Speaking 67%


Reading 72%

Writing 43%


Ez esetben ugyanazok a számok, mint az előbb, de a komplex nyelvvizsga nem megfelelt, mivel az írásbeli részben 60 alá csúsztál Writing-ból. Ilyenkor kapsz egy 72,5%-os szóbelit, az írásbeli érvénytelen.


Olyan is lehet, hogy az írásbelinek, és a szóbelinek sem szabad 60% alá becsúsznia. Ez esetben ugyanezekkel a számokkal szintén bajban vagy, mert

(78+67)/2=72,5% (szóbeli)

(72+43)/2=57,5% (írásbeli)


Jelen esetben hiába lenne megint a komplex nyelvvizsga érvényes, a kitétel miatt csak a szóbeli vizsgád érvényes. Az írásbelit külön meg kell csinálnod, újra. Ha az sikeres lesz, megkapod a komplexet.

2022. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

A kulcsszavak közé beírtam, hogy origó nyelvvizsgára vagyok kíváncsi, de most látom, hogy leszedte... :/

2022. febr. 4. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Az Origón az első eset érvényes, a írásbeli, szóbeli küszöbpontszám 60%, a részpontszám 40%.
2022. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval összesítve 60%-nak kell meglennie, de külön-külön, tehát az írásbelinek is 40%-nak, és a szóbelinek is 40%-nak meg kell lennie? Jól értem?


De van amelyik az erősebb? Úgy hallottam, hogy az írásbeli a húzóág, míg más azt mondta, hogy a szóbelit kell ilyenkor meghúzni nagyon...

2022. febr. 5. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:
A listeningnek, a speakingnek, a writingnak es a readingnek is 40%-nak kell lennie.
2022. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minimum
2022. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!