Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elküldtek nyelvvizsgázni, de...

Elküldtek nyelvvizsgázni, de a tudásom a béka segge alatt van. Van esélyem hogy átmenjek? Last minute-es tippeitek vannak?

Figyelt kérdés

Még csak 1 éve tanulom az angol nyelvet, elkezdtem magántanárhoz járni aki azt mondta, próbáljam meg. Mondom oké, de ha nem fog sikerülni, a 30.000+ft repül ki az ablakon. Nem feltétlen a pénzzel van a baj, már kispóroltam, de azért mégsem szeretném hogy elpazaroljam és megbukjak a vizsgán. Mit tudnék tenni a jobb eredmény eléréséért az utolsó 2 hétben?


Csináltam gyakorló feladatokat és nagyon nem biztos a tudásom, mert mindig 60%-os eredményeket érek el, stresszes helyzetben meg lehet még annyit se fogok tudni.


Szerintetek ha szerencsém van sikerülhet a nyelvvizsga? Tanárom ezt mondta, szerintem Ő is tudja hogy maximum csak szerencsével sikerülhet.

Az írásbelitől nem igazán félek, a szóbelivel bajaim lesznek... Elmondok egy mondatot és páros lábbal fognak kirúgni szerintem. Nektek könnyen ment?


Ui.: Angol B2 komplexre megyek.


Vagy inkább el se menjek? Már befizettem a díjat, vissza lehet kérni valahogy?



2021. nov. 28. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Milyen fajta ?

Én a helyedben elmennék. Tapasztalat. Sajnos gyakran tényleg csak a vak szerencse műve. Magam kapcsán megbuktam egy szövegértési feladat miatt, mert egyszerűen nem volt meg a lexikám abból a témakörből. Egy másik vizsga alkalmakor simán átmentem 82%-os szövegértést írtam. Minden területen bizonytalan a tudásod, vagy csak általánosan egy-két témát érzel nehéznek ?

2021. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Egy év alatt B2-nek illene mennie simán. Főleg tanárral.
2021. nov. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1-es: Hagyományos Euroexamra megyek.

Nem minden területen, az alap témákról simán beszélek mint például a család, hobbik, stb.

Nem tudom hogy milyen témakörökről illene tudnom, elvileg az Euronak mindennapi, általános témái vannak. Hogy ez mennyire igaz, az majd kiderül.😅

Egyébként átérzem amit írtál, gyakorlásnak volt egy olyan szövegem, ami a barlang rajzokról és a gombás fertőzésekről szólt, köpni-nyelni nem tudtam mert alig értettem 1-2 mondatot az egész szövegben. Aztán az következő gyakorlásnál meg egy idős hölgy életéről olvastam, az simán ment.

Lehet akkor megpróbálom, felnyitottad a szememet, mert valóban tapasztalatszerzésnek ez nem lehet rossz...


#2-es: Nem tudom mennyire van igazad, azért szinte a teljes 0-ról, iskola és munka mellett, magyar anyanyelvűekkel körülvéve lehet korai kijelenteni azt, hogy illene tudnia az embernek B2-es szinten.

2021. nov. 28. 10:26
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
1 vagyok: Ha már kifizetted menj el, mert ha jól tudom pénzt teljes egészében vissza nem utalnak. [link] nézd itt leírják hogyan lehet kérni a halasztást vagy a visszaigénylést. Ebben az esetben pedig én biztosan elmennék, hogy ne vesszen el. Jah és nyugi nem mindenki profi a vizsga alatt. Találkoztam már olyan emberrel is a szóbelin aki egy normális mondatot is nehezen alkotott meg egyszerű témában.
2021. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Hát, le lehet pontozni, attól még gáz. Vagy a tanárod húz le, vagy te nem veszed komolyan. Bírom az ilyen IQ harcosokat, kiírnak egy kérdést, és ha nem azt írod, amit hallani akar, akkor lepontoz...

Grat. Na ezért nem fog menni a nyelvvizsga se. Ennyi ésszel ne várj csodát.

2021. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt, ne haragudj.


> Még csak 1 éve tanulom az angol nyelvet, elkezdtem magántanárhoz járni


Tehát 1 éve magántanárnál tanulod? Vagy mikor kezdtél pontosan tanárhoz járni?


> Nem tudom hogy milyen témakörökről illene tudnom, elvileg az Euronak mindennapi, általános témái vannak.


Nem rosszból, de nem olvastál még utána a vizsgaközpont honlapján a vizsgakövetelményeknek? Nem titkosak ezek a témakörök, nyilvánvalóan a felkészülésed része kell hogy legyen ezeknek a feldolgozása... Temérdek nyelvvizsgafelkészítő könyv van,

amiből meg lehet tanulni. Az igencsak meglep, hogy a tanárod ilyen totál alapvető dolgokra nem hívta fel a figyelmed. Az meg pláne, hogy "elküld" vizsgázni, ha ennyire nem vagy képben. Mióta,

hogyan készültök?


Valahol neked kéne határozottnak lenned, és nem rábeszélni magad valamire, amiről reálisan látod, hogy egyáltalán nem vagy felkészülve.

2021. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Have you passed uram?
2021. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még nem jöttek ki az eredmények.
2021. dec. 19. 11:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Drukkolok! Írd majd meg, hogy sikerült!
2021. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Meglett! Épp hogy sikerült, de megvan. :) Csak a szerencsém miatt, írásbeli része jó volt, speaking is simaügy volt (olyan témákat kaptam), azt hittem a lostemingen megbukok, de pont elértem a százalékot.
2022. jan. 17. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!