Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgánál figyelembe...

Nyelvvizsgánál figyelembe veszik az életkort?

Figyelt kérdés
Mármint hogy azért ha hibázok mennyi pontot vonnak le. (15 vagyok)
2022. febr. 5. 15:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nem. Én is 14-15 évesen nyelvvizsgáztam először, de ugyanazok a követelmények. EU politika, globális felmelegedés, minden fos. Hivatalos levelet még szinte magyarul se tudtam írni, de nyelvvizsgán kellett.
2022. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
:)
2022. febr. 5. 15:17
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szóbelin valamennyire figyelembe vehetik. Írásban meg elvileg anonim, nem tudják hogy hány éves vagy, mi a neved stb.
2022. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván a szóbelire értettem.
2022. febr. 5. 15:52
 5/18 anonim ***** válasza:
11%
Nyelvtanilag nem, de tartalmilag szerintem igen. Mondhatod azt, hogy "nagyon örülök, hogy még nem vagyok 18 és nem kell politikával foglalkoznom, mert hányok tőle. Ezért nem is vagyok otthon a témában, de ha majd választópolgár leszek, utánanézek a dolognak" és nem hiszem, hogy ennél komolyabban bele kellene menned.
2022. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mért kéne? Nem kötelező idejekorán elmenni nyelvvizsgázni. Az elvárások ismertek, akkor kell elmenni, amikor arra élettapasztalat terén is kész az ember. Egy nyelven nem lehet tartalom nélkül beszélni. Nem tudod kimagyarázni a tematikus szókincs hiányát az 5-ös által javasolt, előre bemagolható panelrizsával. Szép is lenne, ha ugyanazért a végeredményért az egyiknek többet, a másiknak kevesebbet kéne teljesítenie.
2022. febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6-ez igaz, csak 15 évesen az ember pl az Európai Unió politikájáról még magyarul sem tud mondani semmit, és ez nem a saját és /vagy a magyar oktatás hibája.
2022. febr. 5. 18:41
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
akkor 15 évesen ne menj nyelvvizsgázni? egyébkéntis mit akarsz, középfokúzni? kéttanos vagy vagy ilyen zsenigyerek? utóbbi esetben nem kifogás a tematika, ha meg csak emelt szintű nyelvórád volt, nyugodj meg, és várd meg, amíg a szókincsbeli tudásod utoléri a nyelvtanit.
2022. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Az ember már 15 évesen is követheti a politikát. Szoktak a szüleid TV-t nézni?

Megkérdezheted őket, és hétvégéken nézzétek meg a híreket együtt. Aztán dolgozd fel a témát a család narratívája szerint. Én tudnék róla beszélni, úgyhogy ha kéred, akkor tudok adni hozzá kifejtést magyarul. Az adott nyelvre lefordítani házi feladat.

Természetesen nekem is vannak olyan témák, melyek nehezebben mennek.

2022. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne junior nyelvvizsga, akkor azt nem fogadnák el az egyetemhez. Az csak arra lenne jó, hogy örüljél neki. Csak egy állomás lenne a további fejlődés útján.
2022. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!