Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgánál figyelembe...

Nyelvvizsgánál figyelembe veszik az életkort?

Figyelt kérdés
Mármint hogy azért ha hibázok mennyi pontot vonnak le. (15 vagyok)
2022. febr. 5. 15:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

15 évesen már 5-8 éve tanul egy nyelvet valaki. És miért kellene várni, ha gimiben két teljesen másik nyelvet akarná tanulni? Ez lenne a lényege a 15 évesen történő nyelvvizsgázásnak.

Követheti a politikát, de nem kötelessége. Mindenesetre szerintem elmondhatja 15 éves fejjel a feltehetően nem túl érett véleményét szókinccsel meg mindennek, de nem várja el senki, hogy valóban tájékozott legyen. Nem kell tudni a pontos működést/eseményeket ahhoz, hogy a szókincset felhasználd.

Én kettő nyelvvizsgát tettem 18 éves korom előtt és sosem volt gond azzal, hogy nem egy 60 éves ember bölcsességével állok a témának.

2022. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Hat nem tudom…

Elvileg egy nyelvvizsga fenotteknek van. Miert akarna egy gyerek odaallni?

Vagy legyen 18 feletti es 18 alatti vizsgak.

2022. febr. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22%

Vannak 14 év alatti junior vizsgák és 14 feletti normál.


Azért akar odaállni, hogy kipipálhassa és tanulhasson más nyelveket.

2022. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Közép szinten nincsenek ilyen nehéz szóbeli témák. Vagy egyből felsőre mész? Én oda érettségi után mentem de valóban voltak húzósabb témák a szóbelin ami egy 18 évest is megizzaszt. Igazából tartalmilag nem annyira számít mit mondasz (kamuzhatsz is, mert nyilván nincs élettapasztalatod sok szituhoz) leginkább a nyelvtan és a szókincs számít, meg hogy beszélj folyamatosan. Azért nagyjából nézz utána a témáknak, valami fogalmad legyen róluk. Ha az Eu-ról kérdeznek akkor is beszélhetsz bármiről, miután pár szót mondtál a kiosztott témában. Pl tök jó hogy útlevél nélkül utazhatunk, mehetünk tanulni más országba... te hova szeretnél vagy hol voltál már, és hopp el is kanyarodtál arról amit nem tudsz. Ez még mindig jobb mintha ülsz mint egy kuka, mert a kérdésre nem tudtál szakmailag megfelelő választ adni.
2022. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem a témáról beszél, azt nem értékelik, 14-es! Nem komplett dilisek a vizsgáztatók! A kihúzott tételről kell számot adnia a vizsgázónak, amit nem ő határoz meg (pl EU helyett utazás téma). De középfokon (nem szinten!) tényleg nem kell mélységekbe menni.
2022. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
14, ha nem a témára válaszol, igaz hogy kap nyelvtani pontokat, de vizsgától függően a pontjai fele-harmada egyből elveszik, mert nem úgy értékelik, hogy nem értette meg a feladatot. tehet egy alapfokot ha szeretne, illetve néhány nyelvvizsgának 16 éves korig van junior verziója. vagy bevárhatja, hogy a tartalmi-szókincsbeli tudása utolérje a nyelvtant, és akkor mehet középfokúzni. "kipipálhassa és tanuljon más nyelveket", ha nem akarja folytatni, azt nyelvvizsga nélkül is megteheti.
2022. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem veszik figyelembe. Én 19 vagyok, most megyek majd felsőfokra, középfokún 17 évesen voltam, majdnem 18 évesen először. Pont ezeken gondolkodtam a minap, hogy nem is értem, hogy lehet 14-15 évesen nyelvvizsgára menni, hiszen ez nem csak a nyelvtudásról szól, nagyon sok múlik a szerencsén, hogy milyen témát fogsz ki és ha valamihez magyarul sem tudsz hozzászólni… Én elég tájékozottnak tartom magam, de 1-2 téma nekem is gondot okoz. Szóval szerintem hacsak nem kell valamihez a nyelvvizsga, hagyjad, ráér még.
2022. febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
16 évesen voltam közép fokún, marhaság volt a téma amiket adtak. Össze-vissza beszéltem nyilván. De kitöltöttem a rendelkezésre álló időt folyamatos rizsával és nyelvtanilag helyes mondatokkal. 98%-os lett a vizsgám. Nem kértek doktori disszertációt. Felső fokon komolyabbak a témák, de a vizsgáztató is ember és látja hogy egy 15 évestől nem várhat el olyan szintű tájékozottságot mint egy 20+ éves diplomázó kvázi felnőttől. Mivel anyanyelvi emberek sem rendelkeznek azokkal az ismeretekkel adott életkorban (pl egy német tini sem tudna többet mondani az EU működéséről, csak mert neki anyanyelve az amiből nekünk vizsgázni kell). Az adott szinten elvárt szókincset azonban tényleg tudni kell a sikeres vizsgához. #14-es voltam.
2022. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!