Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb írásbeli...

Melyik a legkönnyebb írásbeli nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Szóbelizni az Origóra vagy a BME-re gondoltam mert azoknál nincs páros felelés hanem csak a vizsgabiztossal kommunikálok. Viszont az írásbelinél meg vagyok lőve. Az origo-t en nehéznek gondolom az eddigi vélemények alapján. Valami tipp esetleg?

2022. febr. 6. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Dexam. Főleg, ha nemrég voltál vagy most vagy középiskolás.
2022. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nekem Origon nagyon felhúzta a pontjaim a fordítás, lehetett használni szótárat, és jobb is vagyok benne, mint az eldugott információk keresésében egy csalafinta kérdés alapján. Szóval szerintem az emiatt könnyebb, de ezen kívül csak Euroexamon voltam, szóval sok összehasonlítási alapom nincsen.
2022. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
A fordítás annyira kiszorult már a középiskolai nyelvtanításból, amióta nem az érettségi része, hogy ha azt nem gyakorolta valaki külön, akkor éppenhogy megnehezíti a nyelvvizsgát.
2022. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként a fogalmazáshoz lehet szótárat használni Dexamon. Sőt, a szóbeli felkészülési részében is.
2022. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
85%

Szia! Most voltam origó nyelvvizsgán, B2 komplex, német. A szóbeli részt ne parázd túl, a témakörökről tudj egy 25-25 mondatot mondani, gyakorold a képleírást. A kötetlen első beszélgetés nagyon egyszerű. Ki választasz látatlanban 3 témát és majd a vizsgabizottság kérdez. Az első kérdés amúgy is mindig az hogy mutatkozz be. Képleírásnál választhatsz két kép közül, dialógust pedig ne parázd túl. Nekem a lakótársam volt a vizsgabiztos, akivel egy kutyát akartunk venni, ő viszont nem. Kis érvelés.


Bár elég sok hibát ejtettem, mégis meglett. A hallásutáni viszont tény, hogy nehéz (legalábbis nekem). Arra készülj fel, ha olyan nyelvből mész, amelyhez van origó könyv, azt mindenképpen vedd meg. (Nagy Origó Nyelvvizsgakönyv - Van egy pár nyelvből)


Írásbeli pedig marha egyszerű volt. Szótár nagyon sokat segít. Az első levél mindig írj a barátodnak 5 vázlatpont alapján (szótár végig használható), másik meg mindig egy komment németül egy kétértelmű témáról, amire bőven lehet mondani dolgokat (Nekem februárban a távkapcsolat volt). Közvetítés sem oly' nehéz. Szótárazni viszont jól tudj és többször elkell olvasni a szöveget hogy megértsd. A szövegértésre magyarul kell válaszolni, igazából nem olyan nehéz az sem, a szóbeírós viszont nagyon 50-50, hogy könnyű a szöveg, vagy nehéz.


Viszont ne tévesszen meg, a könyv feladatai sokkal nehezebbek, mint magán a vizsgán!

A 3 órát azonban én végig dolgoztam, utolsó 5 percben lettem kész. :D Eredményt nem tudom, de jónak érzem.

Emelt németet tanulok másfél éve, fél évet heti 1x magántanárnál készültem és valószínüleg meglesz. (A szóbeli már megvan, mert azt decemberben csináltam meg)


Szóval fel a fejjel és hajrá! :) Kérdése van bárkinek, írjon privátban.

2022. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Itolc, nekem csak pozitív tapasztalatom van az írásbeli meg szóbeli részéről is. Hasonlít az érettségi és languagecert nyelvvizsga feladataihoz.
2022. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
89%
Amúgy miért van itt lepontozva néhány ember? Mindenkinek más jön be, mindenki mást tud ajánlani (Nyilván amin volt). Pl.: 3-as sem írt hülyeséget, mi sem csináltunk egy fordítást sem az elmúlt másfél évben és azért a németben is vannak olyan mondatok, amik eléggé faramucik. 5-ös voltam.
2022. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!