Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szólítsam a némettanáro...

Hogyan szólítsam a némettanáromat meg németül? Például köszönésnél, cagy megszólításnál?

Figyelt kérdés
Köszi!

2022. febr. 13. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

először is. férfi vagy nő?


miért nem írtad ezt le?


Herr Lehrer/ Frau Lehrerin

2022. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nő a tanár, és h köszönjek el tőle, pl ha vége az órának, Auf wiedersehen-en kívül.
2022. febr. 13. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bis bald/bis später, Frau Lehrerin!
2022. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nyugodtan mondhatod azt is, hogy "Tschüss, Frau XY!"


A "Tschüss" kicsit közvetlenebb, ill. lazább elköszönés mint az "Auf Wiedersehen", de ez is udvarias és ez nem feltétlenül tegeződés (sok magyar ezt rosszul tudja), mindig attól függ, hogy mivel kapcsolod össze. Ha "Tschüss, Agnes!" akkor inkább tegeződés, ha viszont azt mondod, hogy "Tschüss, Frau Müller!" akkor magázódás.

2022. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4, köszönöm! Már gondolkodtam rajta h Tschüs-el köszönök el tőle, de nem mertem mondani nehogy rossz néven vegye h tegezem... De köszönöm h leírtad!!! :)
2022. febr. 13. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
a tschüsst inkább ne... bis bald okés
2022. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

#6) Ez próbáld meg elmagyarázni, meg megindokolni annak a több mint 10 millió német diáknak (Németországban), akik úgy köszönnek el a tanáruktól szinte minden esetben, hogy "Tschüss". Hogy van a magyar mondás? ... Röhög az osztály.


[link]

2022. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éve élek Németországban, két gyerekem van. Régen, amíg kisebbek voltak, hoztam-vittem őket autóval az iskolába. Szóval volt alkalmam "néhányszor" hallani, hogy a diákok hogy köszönnek el a tanáraiktól. Nem emlékszem, hogy hallottam volna mást, mint "Tschüss, Frau Müller!", ... 'Tschüss, Herr Schmidt" ... stb.


Hogy egy magyarországi német nyelvtanfolyamon, ill. iskolában (magyar anyanyelvű némettanárok esetében) mi a bevett köszönés/elköszönés, azt persze nem tudom.

2022. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tschüss a legjobb, ahogy többen is irtak. De nem Frau Lehrerin vagy Herr Lehrer, hanem illik a neven szolitani, pl. Tschüss Frau Rinderknecht.
2022. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kiegeszitesül, megszolitasnal is a neven szolitani, pl. Guten Morgen Frau Rinderknecht.
2022. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!