Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itolc német középfokú írásbeli...

Itolc német középfokú írásbeli nyelvvizsgáról vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős egyetemista vagyok , most januárban voltam Telc írásbeli nyelvvizsgán, amit úgy érzek jól sikerült, de ha ne adj Isten mégse sikerülne, akkor ugye májusig még probálkoznék a diploma miatt. És az ITOLC nyelvvizsga tünik szimpatikusna, főként azért mert online is meg lehet csinálni és mert gyorsan van eredmény.Kinek milyen tapasztalata van vele? Mennyire nehéz?

2022. febr. 18. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Én angolt csináltam náluk, szintén a diploma miatt kellett. Otthoni vizsgalehetőséget választottam. Nekem nagyon szimpatikus volt az egész vizsga, az online szótárazással sok időt meg lehet spórolni, nincs az a vizsgastressz, mint egy olyan vizsgán, ahol személyes jelenlét van. Szombaton vizsgáztam, következő hét pénteken volt eredmény és két hét múlva már a kezemben volt a bizonyítvány. A szóbelit is náluk csináltam és nagyon örülök, hogy őket választottam.

Írásbelin amúgy teljesen korrekt témák voltak. Az első levél egy baráti levél volt, kirúgtak a munkahelyről és a barátnőm segítene új állást találni, le kellett írni, hogy viselem ezt az új helyzetet, és meg kellett beszélni egy találkozót. A második feladatban pedig egy cikket kellett írni egy új hobbiról, amit próbáltam vagy szeretnék kipróbálni.

Az ára kicsit húzós, de szinte hetente van vizsgalehetőség. Ezért esett erre a nyelvvizsgára a választásom. A legtöbb helyen azt láttam, h kb. jelentkezel - egy hónap múlva vizsga - egy hónap múlva eredmény - egy hónap múlva bizonyítván. Ha sürget az idő ez nagyon nem fér bele. Plusz ugye ha az első vizsgát nem érzed jónak, akkor választhatod, hogy nem adod le és egy új időpontban tudsz próbálkozni, én éltem is ezzel a lehetőséggel.

2022. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!😊
2022. febr. 21. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!