Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Úgy mennyi idő alatt tanulnék...

Úgy mennyi idő alatt tanulnék meg németül, hogy ha kimennék Németországba dolgozni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 18. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az egy mítosz, hogy odakinn előbb megtanulsz.

eleve vmi kétkezi melót tudnál csak végezni, hiszen a nyelvet nem beszéled, diplomád feltételezhetően nincs, vagy ha van is, azt hitelesíteni kell, de diplomás munkakörben nyelvtudás híján még mindig nem tudsz elhelyezkedni.


ha fizikai munkát végzel pl. vmi gyárban, ott migránsokkal leszel együtt, akik szintén nem beszélik a nyelvet, napi 8-10 óra meló-utazás mellett nem hiszem, h. lesz kedved nyelvet tanulni.


tehát eleve nem egy németül beszélő környezet venne körül a nap nagy részében és a munkaterheltség miatt lehet még annyi energiád sem lenne nyelvet tanulni, mint itthon.

2022. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit csinálnál. Én Angliában voltam au-pair, és mindenki hülyének nézett, mert ugye ők csak zsebpénzt kapnak. Viszont volt teljes ellátás, napi 5 órát dolgoztam csak, és tudtam járni nyelviskolába, szabadidőmben tudtam tanulni. Mert ahogy az első írta, nem ragad a nyelv magától, a felsőfokú nyelvtudásért már külföldön is komolyan meg kell dolgozni.

Volt olyan ismerősöm, aki folyton lenézett, hogy én csak au-pair vagyok, mert ő meg szakács volt egy étteremben. Magyarokkal lakott, magyarokkal dolgozott, 3 év alatt nem volt képes egy gyenge középfokon megtanulni.

Szóval szerintem érdemes, de nagyon nézd meg, hogy hova mész, kikkel laksz, mit fogsz csinálni, mennyire lesz kimerítő, tudsz-e utána még nyelviskolába járni, tanulni. De sajnos az a tapasztalat, hogy valaki vagy pénzt gyűjteni megy ki, vagy nyelvet tanulni, a kettő együtt viszonylag ritkán sikerül.

2022. febr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!