Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezzel a névvel sosem tudnék...

Ezzel a névvel sosem tudnék beilleszkedni Németországban?

Figyelt kérdés
Tóth vagyok, ami ha jól tudom németül halottat jelent.

2021. dec. 30. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Legyél Adolf akkor
2021. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem a keresztnevem se túl jó, mondhatni távolabb nem is állhatna egy némettől, tehát nem vagyok túl germán-kompatibilis.


Érdemes lenne nevet változtatnom ( legalább a keresztnevet), vagy harmadik nevet felvennem, ha Németországban akarok élni?

2021. dec. 30. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell feltétlenül az itteni nevedet használnod, választhatsz valamit, ami hasonló, de németül jobban hangzik, pl. Gräbermiller
2021. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 dehogy kene nevet valtoztatnod! micsoda hulyeseg! hivatalosan az a neved ami. nemhivatalosan meg ugy mutatkozol be ahogy akarsz. ha van a keresztnevednek nemet megfeleloje akkor hasznalhatod azt. vagy ha nemet nincs, de angol van akkor az is jo. ha egyik sincs, akkor a nevedhez leghasonlobb nemet/angol nevet is hasznahatod. hivatalosan nem kell megvaltoztatni semmit.
2021. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy anyanyelvi, úgyis levágják a beszédedben, akcentusodban, akkor miért izgat? (és ha nem tudod, hogy a tot a halott, akkor bizonyára nem vagy anyanyelvi)

A beilleszkedés nem egy név miatt dől el.

Szerintem még jó is, hogy lehet valamihez kötni a német nyelvben a kiejtését. Keresztnevedhez nem tudok hozzászólni, de kitalálhatsz magadnak valamilyen becenevet informális kapcsolatoknál, de ha elmész dolgozni, elsőre úgyis mindenhol a rendes nevedet kell elmondani adminisztrációs szinten.

2021. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tóth meg a tot között van annyi különbség, hogy rájöjjön a legegyügyűbb német is, hogy az egy idegen vezetéknév, hamár a keresztnevedből, vagy a bemutatkozásod akcentusából nem esett volna le neki.


Meg aztán itt Európában mindenki méltán híres arról, hogy milyen kirekesztőek más eu-s polgárokkal szemben.


Kit és hol érdekel ez?


Mások meg Rotyi, Ondó, és hasonló vezetéknevekkel élnek vígan az országon belül, majd pont azon fog gondolkozni minden német, hogyha a te nevedet egy kicsit úgy és kicsit amúgy nézzük, akkor kijön belőle egy német melléknév, aminek semmilyen pejoratív jelentése sincsen.


Sőt a Hitler vezetéknévvel élőket sem égették még el seholsem máglyán....

2021. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
valamért az vártam hogy adolfnak kereszteltek... a keresztnevem valami magyaros baromság, a vezetéknevem egy férfinév (nő vagyok), annyi van, hogy folyton betűzni kell, amíg nem kapok állampolgárságot és nem válthatok nevet, meg emaileket úgy írok alá, hogy a vezetéknevet capslockkal, akkor mindenki érti hogy az a vezetéknév. az a jó a nyugati országokban, hogy max. a bennszülötteknek meg a harmadgenerációs bevándorlóknak nincs fura neve. mindenki más meg otthonról hozza.
2021. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!